Zamknij

Leszek Możdżer - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? [WIEK, ZWIĄZKI, INSTAGRAM]

Jolanta Waligóra
15.10.2019 11:15
Leszek Możdżer - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? [DZIECI, ZWIĄZKI, INSTA]
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Leszek Możdżer to jeden z gości w programie "Kuba Wojewódzki". Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" zasiądzie razem z Danielem Kuczajem, a odcinek z ich udziałem będzie można obejrzeć we wtorek, 15 października 2019. Sprawdzamy, kim jest Leszek Możdżer, ile ma lat i co wiadomo o jego rodzinie.

Kim jest Leszek Możdżer? Wiek, wzrost, koncerty, córka, dzieci, związki, rodzina, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat gościa w programie "Kuba Wojewódzki" 15 października, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Leszek Możdżer?

Leszek Możdżer urodził się w Gdańsku. To polski kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny oraz twórca muzyki filmowej. Pierwsze spotkanie z muzyką miał bardzo wcześnie, bo zaledwie w wieku 5 lat. Wtedy też za namową rodziców rozpoczął grę na fortepianie. W 1996 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. 

Na początku Leszek Możdżer występował w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego. Później współpracował z grupą muzyczną "Miłość". Jest  także wieloletnim współpracownikiem kompozytorów filmowych Jana A.P. Kaczmarka i Zbigniewa Preisnera. Razem ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i izraelskim perkusistą Zoharem Fresco współtworzy trio jazzowe. Leszek Możdżer nagrał ponad osiemdziesiąt albumów oraz odbył szereg koncertów na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie czy Kanadzie.

Współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak m.in.: Kazik Staszewski, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Phil Manzanera, Anna Maria Jopek, Eldo, Lars Danielsson, Myslovitz czy Behemoth.

Leszek Możdżer od 2011 roku nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu organizuje coroczne wiosenne festiwale jazzowe "Enter Music Festival". 

Polski kompozytor na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród. Jest laureatem nagrody Ad Astra, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyka" i Paszportu "Polityki". Ponadto Leszek Możdżer był wielokrotnie nagradzany w plebiscytach i konkursach muzycznych m.in.: czasopisma Jazz Forum, Jazz Juniors, Jazz Melomani i Jazzowe Oskary.

Leszek Możdżer - wiek, wzrost, dzieci, związki, Instagram

Leszek Możdżer ma 48 lat. Polski kompozytor urodził się 23 marca 1971 roku. Ma około 182 cm wzrostu. 

Jeśli chodzi o życie prywatne i rodzinę Leszka Możdżera to niewiele wiadomo na ten temat. Polski kompozytor stara się bardzo chronić swoją prywatność. Nie wiadomo zatem, czy obecnie artysta jest z kimś w związku.

Leszek Możdżer na Instagramie figuruje pod nazwą: leszekmozdzerofficial. Obecnie obserwuje go ponad 9 tys. osób.

Leszek Możdżer u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Leszek Możdżer u Kuby Wojewódzkiego pojawi się we wtorek, 15 października 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" artysta zasiądzie razem z Danielem Kuczajem. Najnowszy odcinek programu wyemitowany zostanie o godzinie 22:30 w TVN. 

RadioZET.pl/JW