Zamknij

Libra - co to jest, do czego służy i kiedy pojawi się nowa kryptowaluta? [FACEBOOK]

Jolanta Waligóra
19.06.2019 13:48
Libra - co to jest, do czego służy i kiedy pojawi się nowa kryptowaluta? [FACEBOOK]
fot. PIXABAY

Libra to pierwsza kryptowaluta Facebooka, która ma się pojawić w następnym roku. W jej utworzenie, oprócz Marka Zuckerberga, zaangażowana jest także grupa partnerska, która liczy ponad 20 podmiotów. Wirtualna waluta ma być prosta w obsłudze, a korzystanie z niej ma być tak łatwe, jak wysyłanie wiadomości w sieci. Sprawdzamy, co to jest Libra i o co chodzi w kryptowalucie Facebooka.

Libra - Facebook: co to jest? O co chodzi? Od kiedy zostanie wprowadzona i gdzie będzie można kupić nową wirtualną walutę? Co już wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy najważniejsze informacje o kryptowalucie Facebooka Libra.

Libra - Facebook: co to jest i do czego służy kryptowaluta?

Co to jest Libra i na czym polega to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. We wtorek, 18 czerwca kryptowaluta Libra została zaprezentowana przez Facebooka oraz ponad dwudziestu innych partnerów, m.in. Ubera, PayPala czy Mastercarda. Plan zakłada, że wszyscy użytkownicy Facebooka będą mieli możliwość na uzyskanie dostępu do wirtualnej waluty za pomocą Messengera oraz WhatsAppa. Wirtualna waluta ma być prosta w obsłudze, a korzystanie z niej ma być tak łatwe, jak wysyłanie wiadomości w sieci.

Za pomocą wspomnianych powyżej aplikacji będzie można przesłać kryptowalutę Libra do znajomych, a także wymienić prawdziwą walutę na wirtualną. System pozwoli także na wykonywanie płatności w należących do koncernu serwisach Facebook, Instagram czy WhatsApp, ale także innych płatności w internecie. Służyć do tego będzie wirtualny portfel o nazwie Calibra. Szczegółowe informacje na temat wirtualnej waluty Libra można znaleźć w linku poniżej.

Facebook z własną walutą. Jej używanie ma być proste jak zamówienie Ubera

Pracownicy portalu Facebook zapewniają, że wprowadzony system będzie tak skonstruowany, by zapobiec dużym wahaniom, co się nierzadko zdarza w przypadku innych kryptowalut, m.in. BitCoina.

Kiedy pojawi się Libra? [FACEBOOK]

Wiele osób zastanawia się także, kiedy Libra na Facebooku ma zostać wprowadzona. Prawdopodobnie wirtualna waluta pojawi się na początku 2020 roku. Dokładna data nie jest jednak jeszcze znana. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek informacje, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować.

RadioZET.pl/JW