Zamknij

Librus - co to jest, jak działa i jak założyć konto na portalu Librus?

Jolanta Waligóra
25.03.2020 13:52
Librus - co to jest, jak działa i jak założyć konto na portalu Librus?
fot. PIXABAY

Librus to dziennik internetowy, który służy do rejestracji przebiegu nauczania, wglądu do obecności ucznia w szkole oraz jego ocen. Choć w wybranych szkołach dziennik ten funkcjonuje już od kilku lat, to jednak nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym właściwie jest. Szczegółowe informacje na temat tego, co to jest Librus i jak założyć konto na portalu, można znaleźć poniżej.

Librus - co to jest? Jak działa i na czym polega? Jak założyć konto na portalu Librus? Jak się zalogować? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o Librusie.

Lekcje zdalne - plan lekcji i materiały na zajęcia. Gdzie je znaleźć online?

Co to jest Librus i na czym polega?

Choć w wybranych szkołach elektroniczny dziennik funkcjonuje już od kilku lat, to jednak nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co to jest Librus i na czym polega. Najprościej mówiąc, Librus to dziennik internetowy, który służy do rejestracji przebiegu nauczania, wglądu do obecności ucznia w szkole oraz jego ocen. Warto w tym miejscu podkreślić także, że zakres informacji przechowywanych w dziennikach elektronicznych jest przeważnie większy niż w tradycyjnych szkolnych dziennikach.

Ponadto uczniowie oraz ich rodzice mają dostęp do dziennika internetowe Librus przez cały czas, niezależnie od pory dnia.

Zdalne lekcje: czy są oceny? Czy za lekcje zdalne uczniowie będą oceniani? [ZDALNE NAUCZANIE]

Librus - jak założyć konto na portalu?

Wiele osób zastanawia się także, jak założyć konto na Librusie. Jest to bardzo proste i - co najważniejsze - całkowicie bezpłatne. Wystarczy wejść na portal Librus Rodzina (rodzina.librus.pl) i kliknąć przycisk "Zarejestruj się", który znajduje się w prawej części strony. Aby założyć konto na Librusie, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail.

Po akceptacji regulaminu usługi wystarczy potwierdzić chęć założenia konta, klikając w link w wiadomości mailowej. W ten sposób konto Librus zostanie aktywowane.

Warto także wspomnieć, że użytkownicy, którzy posiadają konto w systemie Synergia (do którego otrzymali login i hasło w szkole), mogą powiązać je z kontem Librus. Jak to zrobić? To niezwykle proste. Po zarejestrowaniu się na Librusie należy w tym samym oknie kontynuować proces, który podpowiada kreator. Kolejnym krokiem jest wpisanie loginu oraz hasła ze swojego konta w systemie Synergia, zaakceptowanie regulaminu oraz zgód wynikających z RODO.

Zdalne lekcje - co to znaczy, jak wyglądają lekcje w domu i do kiedy potrwają zajęcia zdalnie?

RadioZET.pl/portal.librus.pl/JW