Zamknij

Liceum 2018: rekrutacja uzupełniająca - od kiedy i gdzie wolne miejsca?

Redakcja
20.07.2018 14:42
Liceum 2018: rekrutacja uzupełniająca - od kiedy i gdzie wolne miejsca?
fot. PIXABAY

Rekrutacja uzupełniająca do liceum i technikum 2018 rozpoczyna się już niebawem. Będzie to kolejny etap zapisów dla wszystkich absolwentów gimnazjów, którym nie udało się dostać do wybranej szkoły w pierwszym terminie. Sprawdzamy, od kiedy trwa rekrutacja uzupełniająca oraz w jakich szkołach są jeszcze wolne miejsca.

Liceum 2018: rekrutacja uzupełniająca - od kiedy i gdzie wolne miejsca? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat i odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Kiedy składać papiery do liceum 2018? [TERMINY REKRUTACJI] «

Liceum 2018: rekrutacja uzupełniająca - od kiedy trwa? [TERMINY]

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych została opublikowana w piątek, 6 lipca. Od tego momentu do 12 lipca (czwartek), do godziny 10:00 zakwalifikowani uczniowie muszą potwierdzić wolę przyjęcia do wybranego liceum bądź technikum. W tym celu absolwenci składają zarówno oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum, jak i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Dodatkowo szkoły, które prowadzą kształcenie zawodowe, wymagają dostarczenia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. W przypadku niezłożenia wymaganych dokumentów we wskazanym terminie kandydat nie zostanie przyjęty do szkoły.

»  Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2018 - co zrobić, jeśli nie dostałeś się do liceum?

Osoby, które nie dostały się do wybranej szkoły, wezmą udział w rekrutacji uzupełniającej do liceum bądź technikum. Jest to kolejny etap zapisów. Rekrutacja uzupełniająca 2018 rozpoczyna się w piątek, 13 lipca. Absolwenci gimnazjów składają wnioski bezpośrednio w szkołach. 

» Rekrutacja do liceów 2018: czy można sprawdzić wynik w internecie? «

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2018: wolne miejsca - gdzie?

Jak już wspominaliśmy powyżej, rekrutacja uzupełniająca 2018 na wolne miejsca prowadzona będzie od 13 lipca. Informacja dotycząca wolnych miejsc zostanie opublikowana 12 lipca (czwartek), o godzinie 16:00. Wykaz będzie można znaleźć na stronie elektronicznego systemu naboru.

RadioZET.pl/JW