Zamknij

Likwidacja PIT do 26. roku życia - od kiedy i dla kogo? [WARUNKI, ZASADY]

Redakcja
25.02.2019 17:11
Likwidacja PIT do 26. roku życia - od kiedy i dla kogo? [WARUNKI, ZASADY]
fot. Shutterstock

Likwidacja PIT do 26. roku życia od 2019 roku to jeden z punktów nowego programu wyborczego PiS, który przedstawił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Warszawie. Według obietnic ma zostać wprowadzony tak zwany "zerowy PIT" dla młodych osób, które rozpoczynają swoją pierwszą pracę. Sprawdzamy, jakie będą dokładne warunki, od kiedy zostanie zlikwidowany PIT i kto będzie mógł z tego skorzystać.

Likwidacja PIT do 26. roku życia - od kiedy zacznie obowiązywać "zerowy PIT" i kto będzie mógł skorzystać? Zbieramy najważniejsze informacje o jednym z punktów w nowym programie wyborczym PiS.

» Trzynastka dla emerytów 2019 - od kiedy, dla kogo i ile? [KWOTA, WARUNKI]

Likwidacja PIT do 26. roku życia - od kiedy zacznie obowiązywać?

Tak zwany "zerowy PIT", czyli likwidacja PIT do 26. roku życia według wstępnych ustaleń premiera Mateusza Morawieckiego mógłby wejść w życie już od 2020 roku. Aby to się stało, propozycje zmian należy pokazać do września 2019 roku, by przyjąć je w listopadzie 2019. Dzięki temu osoby do 26. roku nie będą musiały płacić PIT. Niestety, w tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy nowy projekt wejdzie w życie zgodnie z tym planem.

» PIT do 26 roku życia. Kto nie zapłaci podatku dochodowego? [WARUNKI]

Zerowy PIT 2019 - dla kogo? [WARUNKI, ZASADY]

Zgodnie z tym, co zapowiedział na konwencji PiS premier Mateusz Mazowiecki, likwidacja PIT do 26. roku życia będzie dotyczyć wszystkich młodych ludzi, którzy mają umowy o pracę i umowy zlecenie. Jak poinformował, "łączny koszt programu to około 3 mld złotych rocznie".

Inne zmiany, które przedstawił Jarosław Kaczyński w nowym programie PiS to obniżenie kosztów pracy, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami oraz nowy program 500 plus także na pierwsze dziecko w rodzinie.

» Nowy program 500+ dla pierwszego dziecka od lipca 2019: jakie zmiany i warunki?

RadioZET.pl/KP