Zamknij

Limity w sklepach - od kiedy i jakie limity osób obowiązują? [KORONAWIRUS]

09.12.2020 15:25
Limity w sklepach - od kiedy i jakie limity osób obowiązują? [KORONAWIRUS]
fot. Shutterstock

W związku z wprowadzaniem kolejnych obostrzeń z powodu epidemii koronawirusa, wiele osób zastanawia się, jakie są limity w sklepach i ile osób może jednocześnie przebywać m.in. w aptece, sklepie spożywczym i innych tego typu miejscach. Sprawdzamy najnowsze informacje.

Limity w sklepach - od kiedy i jakie limity osób obowiązują w strefie czerwonej i w strefie żółtej? Sprawdzamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, m.in. ile osób może przebywać w sklepie spożywczym lub aptece w jednym momencie.

NOWE OBOSTRZENIA w Polsce: 4.11. Jakie nowe obostrzenia będą obowiązywały od środy?

Limity w sklepach - ile osób może wejść do sklepu w tym samym momencie?

Nowe zasady i obostrzenia zakładają, że zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych. Otwarte pozostaną jedynie sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości i wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi.

Jeśli chodzi o limity w sklepach i to, ile osób może przebywać w nich jednocześnie, zostało to zaktualizowane podczas ostatniej konferencji rządowej. W tej chwili w sklepach do 100 m2 może przebywać 1 osoba na 10 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2.

Galerie handlowe - od kiedy zamknięte i kiedy ponownie otworzą sklepy? [LISTOPAD 2020]

Od kiedy obowiązują nowe limity w sklepach i gdzie dokładnie?

W środę, 4 listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji, że nowe obostrzenia i limity w sklepach będą obowiązywać od soboty, 7 listopada do niedzieli, 29 listopada. 

Zamknięte kina, muzea, teatry - do kiedy nieczynne instytucje kultury w Polsce?

RadioZET.pl