Zamknij

Dolly Parton Challenge - o co chodzi? LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder MEM i wyzwanie Dolly Parton

Karolina Piotrowska
27.01.2020 09:40
LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder MEM - o co chodzi w
fot. Instagram / Dolly Parton

W internecie co jakiś czas pojawiają się nowe wyzwania i memy, które odtwarzane są przez tysiące użytkowników. Tym razem w mediach społecznościowych pojawił się nowy trend "LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder". O co chodzi i skąd wziął się #DollyPartonChallenge? W poniższym artykule zebraliśmy informacje na ten temat.

Nowy mem LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder - o co chodzi i skąd się wziął #DollyPartonChallenge? Poniżej znajdziecie wyjaśnienie, o co chodzi z LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder memem i skąd się wziął, kto go rozpoczął i dlaczego nazywa się go #DollyPartonChallenge.

LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder - o co chodzi w Dolly Parton Challenge?

W internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych co jakiś czas pojawiają się nowe wyzwania lub memy, które odtwarzane są przez tysiące użytkowników. Potocznie nazywamy je viralami, co z języka angielskiego oznacza wirusowy, a "to go viral" oznacza rozprzestrzeniać się. To określenie wzięło się właśnie od tego, że taka informacja, mem, wyzwanie (lub z angielskiego "challenge"), filmiki i inne są rozsyłane wśród użytkowników w sposób wirusowy.

Tym razem na Instagramie pojawiło się wiele memów "LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder". O co chodzi w wyzwaniu #DollyPartonChallenge? Trzeba stworzyć kolaż fotografii, który przedstawia zdjęcia profilowe danej osoby z różnych kont społecznościowych. W tym przypadku użytkownicy najczęściej wykorzystują serwisy LinkedIn, Facebook, Instagram i Tinder. Każdy z nich charakteryzuje się inną społecznością, dlatego zamieszczamy tam zdjęcia profilowe dopasowane do sytuacji. Po opublikowania posta należy podpisać je "Get you a woman/man who can do it all". Słowo woman/man można zastąpić dowolnym, które będzie pasować do sytuacji.

Inne gwiazdy i celebryci również przyłączyli się do wyzwania. Na Instagramie możemy już zobaczyć zdjęcia m.in. Jennifer Garner, Janet Jackson, Kerry Washington, Ellen DeGeneres, Kristin Chenoweth i wielu innych.

Również inne popularne konta na Instagramie przyłączają się do wyzwania, m.in. The Metropolitan Museum of Modern Art (muzeum sztuki nowoczesnej w Nowym Jorku) czy Doug The Pug (mops, który zyskał dużą popularność w internecie i mediach społecznościowych; ma ponad 3,8 miliona obserwujących na Instagramie).

#DollyPartonChallenge - o co chodzi w nowym wyzwaniu na Instagramie?

Nowe wyzwanie i tak zwany viral o nazwie #DollyPartonChallenge lub też LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder mem zapoczątkowała - jak można domyślić się po nazwie wyzwania - Dolly Parton. Wstawiła ona kolaż swoich fotografii, który ma odzwierciedlać, jakie zdjęcia profilowe ustawiłaby w serwisach społecznościowych: LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder. Mem zyskał w sieci ogromną popularność w bardzo krótkim czasie.

Zdjęcie zostało docenione również przez twórców aplikacji - pod postem Dolly Parton pojawił się komentarz zamieszczony przez oficjalne konto Instagrama.

Dolly Parton to amerykańska piosenkarka muzyki country, kompozytorka i autorka tekstów, multiinstrumentalistka, producentka muzyczna, aktorka, pisarka, businesswoman i działaczka społeczna. Została odznaczona Narodowym Medalem Sztuki. 

LinkedIn to międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych, dlatego większość osób wykorzystuje tutaj zdjęcia w strojach formalnych. Facebook to serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami. W związku z tym zdjęcie profilowe bardzo często jest dużo mniej formalne. Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie, który umożliwia użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich. Użytkownicy często korzystają z aplikacji, aby inspirować się i przeglądać zdjęcia innych użytkowników. Tinder to mobilny portal randkowy korzystający z technologii lokalizacji, co oznacza, że użytkownicy mogą pozwolić sobie na najbardziej nieformalny styl.

RadioZET.pl/KP