Zamknij

Lipiec 2018: pogoda - Warszawa, morze, Mazury, góry. Będzie ciepło?

Redakcja
24.07.2018 14:57
Lipiec 2018: pogoda - Warszawa, morze, Mazury, góry. Będzie ciepło?
fot. PIXABAY

Prognoza pogody na lipiec 2018 - w których częściach Polski będzie najcieplej, a gdzie będzie można spodziewać się burz i opadów deszczu? Na takie pytania szuka odpowiedzi wiele osób, które w tym miesiącu mają zaplanowany urlop. Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na lipiec 2018. Warszawa, morze, Mazury czy Zakopane? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać!

Wraz z początkiem lipca dużo osób decyduje się na mniejsze i większe wypady za miasto, zorganizowanie letniego grilla, czy też opalanie i odpoczynek w domowych zaciszu. Zanim jednak zaplanujemy wakacyjny wyjazd, warto odpowiednio wcześniej sprawdzić pogodę na lipiec 2018. Dzięki temu zyskamy pewność, że podczas naszego wypadu nie zaskoczą nas opady deszczu i burze.

» Sinice w Bałtyku 2018 - co to i gdzie obowiązuje zakaz kąpieli? [LISTA] «

Lipiec 2018: pogoda w Warszawie. Będzie ciepło?

Prognoza pogody na lipiec 2018 w Warszawie na najbliższy tydzień (od poniedziałku, 16 do czwartku, 19.07.) nie napawa optymizmem. Mimo wysokiej temperatury oscylującej w granicach od 23 do 26 stopni, synoptycy w tym okresie przewidują deszcze i burze. Poprawa pogody w Warszawie ma nastąpić w piątek, 20 lipca i potrwać aż do końca miesiąca. W ostatnim tygodniu lipca temperatury mają wzrosnąć nawet do 30 stopni. Ma być więc ciepło i słonecznie.

» Lipiec 2018: wydarzenia, koncerty - co robić w wakacje? [WARSZAWA] «

Pogoda na lipiec 2018 nad morzem i w górach

Pogoda w lipcu 2018 nad morzem ma być bardzo zmienna. Do środy, 18.07. ma być pochmurno, a termometry pokażą maksymalnie 24 kreski. W czwartek jednak temperatura ma wzrosnąć do 26 stopni, a plażowe będą mogli liczyć na słońce. Małe załamanie pogody  ma nastąpić w poniedziałek, 23.07. W ten dzień termometry pokażą 21 stopni i będzie można spodziewać się większych opadów deszczu. Poprawa pogody ma nastąpić już we wtorek. Od tego dnia do końca miesiąca ma być ciepło i słonecznie.

Z kolei pogoda w lipcu 2018 w Zakopanem raczej nie będzie przyjazna turystom. Od poniedziałku, 16 lipca do środy, 25 lipca ma być deszczowo i pochmurno - temperatura oscylować będzie w granicach od 11 do 18 stopni. Cieplej ma się zrobić od czwartku. Synoptycy zapowiadają, że temperatura wzrośnie do 24 stopni. Ma pojawić się słońce, jednak wychodząc z domu, warto mieć przy sobie parasolkę.

Pogoda na Mazurach w lipcu 2018

Według synoptyków pogoda na lipiec na Mazurach 2018 będzie dopisywać. Od środy, 18.07. do końca miesiąca ma być ciepło i słonecznie. Temperatury będą oscylować w granicach od 23 do nawet 27 stopni. Niestety w niektóre dni, podobnie jak w całej Polsce, mają wystąpić opady deszczu. Dlatego wychodząc z domu, warto wziąć ze sobą parasolkę.

RadioZET.pl/JW