Zamknij

Lista zablokowanych na FB - gdzie i jak znaleźć zablokowane przez nas osoby?

Redakcja
18.02.2019 17:11
Lista zablokowanych na FB - gdzie i jak znaleźć zablokowane przez nas osoby?
fot. Shutterstock

Jak znaleźć listę zablokowanych na Facebooku? Jeśli z jakiegoś powodu chcemy zablokować znajomego lub osobą nieznajomą, która wysyła nam zaproszenia i wiadomości, warto wiedzieć, gdzie znaleźć listę zablokowanych na FB i jak zablokować wybranych przez nas użytkowników.

Lista zablokowanych na FB - gdzie i jak znaleźć zablokowane przez nas osoby na Facebooku? Sprawdzamy, jak działa i co daje nam lista zablokowanych na Facebooku oraz szczegółowe informacje, jak znaleźć listę zablokowanych na FB.

» Jak ukryć datę urodzin na Facebooku?

Lista zablokowanych na FB - gdzie i jak ją znaleźć?

Aby znaleźć listę zablokowanych na Facebooku, należy:

  1. W prawym górnym rogu strony wybrać ikonę w kształcie trójkąta.
  2. Następnie kliknąć Ustawienia.
  3. W menu po lewej stronie kliknąć Blokowanie.

W sekcji Zablokuj użytkowników możemy znaleźć osoby, które do tej pory zablokowaliśmy. Z tego miejsca możemy także zablokować wybranych użytkowników, wpisując w odpowiednim polu imię i nazwisko lub adres e-mail.

» Jak usunąć konto na Facebooku? Skuteczny sposób na skasowanie danych

Jak działa lista zablokowanych na Facebooku?

Jeśli zablokujesz kogoś, czyli dodasz użytkownika do listy zablokowanych na FB, osoba ta nie będzie już widzieć zawartości publikowanej przez Ciebie na Twojej osi czasu, nie będzie mogła Cię oznaczać, zapraszać Cię na wydarzenia ani do grup, rozpoczynać konwersacji z Tobą ani dodawać Cię do grona znajomych.

W każdej chwili można odblokować osoby dodane do listy zablokowanych na Facebooku. Po odblokowaniu kogoś osoba ta będzie mogła zobaczyć Twoje posty na Facebooku udostępnione publicznie. Osoba ta nie dołączy automatycznie do grona Twoich znajomych na Facebooku. Jeżeli chcesz, aby odblokowana przez Ciebie osoba dołączyła do grona Twoich znajomych, musisz jej wysłać zaproszenie.

Warto jednak pamiętać, że dodanie kogoś do listy zablokowanych na Facebooku nie dotyczy aplikacji, gier ani grup, do których należysz Ty i blokowana osoba.

» Facebook: jak sprawdzić kto obserwuje mnie na facebooku? Metoda na sprawdzenie obserwujących nasz profil

RadioZET.pl/facebook.com/KP