Zamknij

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
06.05.2020 15:01
Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"
fot. VIPHOTO/East News

Lobotomia - na czym polegała? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w środę, 6 maja 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem...

Popularna niegdyś lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem przypominającym szpikulec do lodu - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2 000 i pozostał w dalszej grze o milion.

Lobotomia - na czym polegała? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem przypominającym szpikulec do lodu, okazała się kłopotliwa dla uczestnika teleturnieju TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery następujące warianty odpowiedzi:

A - przez pępek do żołądka

B - przez oczodół do mózgu

C - przez odbyt do okrężnicy

D - przez ucho do gardła

Gracz "Milionerów" od razu odrzucił warianty A oraz D. Mimo to nadal jednak nie był pewien, która z odpowiedzi jest poprawna, choć intuicja podpowiadała mu, że prawidłową odpowiedzią jest B. Uczestnik po krótkim namyśle zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały A oraz B. Ostatecznie gracz wybrał wariant B.

Dycha - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 2 000 zł

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", na czym polegała lobotomia, jest odpowiedź B, czyli przez oczodół do mózgu. Uczestnik teleturnieju TVN wybrał poprawny wariant, wygrał 2 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Lobotomia przedczołowa, zwana także lobotomią lub lobotomią czołową to zabieg neurochirurgiczny polegający na przecięciu połączeń kory przedczołowej z innymi strukturami mózgowia, jedna z metod leczenia chorych na schizofrenię i inne ciężkie choroby psychiczne.

RadioZET.pl/JW