Zamknij

Lotnisko Chopina: cisza nocna - w jakich godzinach nie polecimy?

Redakcja
29.03.2018 10:38
Lotniska Chopina: cisza nocna - w jakich godzinach nie polecimy?
fot. PIXABAY

Cisza nocna na Lotnisku Chopina zaczęła obowiązywać od niedzieli, 25 marca. W określonych godzinach samoloty nie polecą. Wyjątkami są jedynie opóźnienia bądź awarie maszyn. W jakich godzinach cisza nocna na Lotnisku Chopina? Przedstawiamy najistotniejsze informacje. 

Lotnisko Chopina: cisza nocna - w jakich godzinach nie polecimy? Na takie pytanie szuka odpowiedzi wiele osób, a szczególnie ci, którzy samolotami latają regularnie. Sprawdzamy, od kiedy do kiedy cisza nocna na Lotnisku Chopina.

Lotnisko Chopina: cisza nocna - w jakich godzinach samoloty nie polecą?

Ciszę nocną na Lotnisku Chopina wprowadzono w niedzielę, 25 marca. Od tego dnia samoloty nie będą latać od godziny 23:30 do 5:30. W okresie obowiązującej ciszy nocnej, Lotnisko Chopina nie będzie jednak zamknięte. W tym czasie port funkcjonować będzie jako lotnisko zapasowe, przyjmujące m.in. samoloty sanitarne bądź wojskowe. Do wyjątków zaliczają się także awarie oraz opóźnienia maszyn. 

"Zakaz obowiązuje we wszystkie dni tygodnia między godz. 23.30 a 5.30 i dotyczy wszystkich operacji lotniczych. Wyjątkiem są loty państwowe, wojskowe, ratownicze czy też sytuacje kryzysowe. Na lotnisku będą też mogły operować samoloty opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika" - mówił w poniedziałek, 26 marca PAP dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina, Hubert Wojciechowski. Dodał także, że Lotnisko Chopina jest pierwszym portem lotniczym w Polsce, które zdecydowało się na wprowadzenie ciszy nocnej. Przypominamy, że zakaz lotów samolotów w godzinach nocnych obowiązuje już na kilku europejskich lotniskach, m.in. w Monachium, Brukseli, Hamburgu, czy Zurychu.

Cisza nocna na Lotnisku Chopina: dlaczego ją wprowadzono?

Wprowadzenie ciszy nocnej na Lotnisku Chopina jest reakcją na liczne skargi mieszkańców okolicznych osiedli. Na hałas w nocy narzekały głównie osoby zamieszkujące w dzielnicach Ursynów, Włochy oraz Ursus. Za nieprzestrzeganie ciszy nocnej na Lotnisku Chopina mają być nakładane kary finansowe.

Lotnisko Chopina to największe lotnisko w Polsce. W ubiegłym roku port obsłużył 15,75 mln pasażerów, czyli o 23 proc. więcej niż w 2016 roku. 

 

RadioZET.pl/JW