Zamknij

Łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

10.08.2020 11:29
Łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona z? Takie pytanie za 75 000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z udziałem gracza będzie można obejrzeć w poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów".

Łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 75 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona - pytanie z Milionerów

Pytanie z "Milionerów", łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona, przysporzyło graczowi teleturnieju mały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - z plastiku

B - z metalu

C - ze szkła

D - z drewna

Gracz "Milionerów" od razu przyznał, że nie wie, który z wariantów jest prawidłowy. Po dłuższym zastanowieniu zdecydował się zaryzykować i zaznaczył odpowiedź D, z drewna.

Milionerzy - łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", łubianka zgodnie z nazwą powinna być zrobiona, jest odpowiedź D, z drewna. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 75 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Łubianka to prostokątny, otwarty koszyk na owoce. Czasami stosowana też jest nazwa kobiałka.

Filematolodzy badają - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 125 000 zł

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl