Zamknij

Ludzie i Bogowie - premiera, obsada, zwiastun. O czym jest serial TVP i kiedy oglądać?

Jolanta Waligóra
04.08.2020 09:32
"Ludzie i Bogowie" - premiera, obsada, zwiastun. O czym jest serial TVP?
fot. Youtube/TVP VOD

Serial "Ludzie i Bogowie" to nowa produkcja historyczna, która zadebiutuje w Telewizji Polskiej. Fabuła oparta jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. W rolach głównych wystąpią m.in. Jacek Knap, Dawid Dziarkowski czy Marianna Zydek. Szczegółowe informacje o obsadzie serialu "Ludzie i Bogowie" i dacie premiery, można znaleźć poniżej.

"Ludzie i Bogowie" - kiedy premiera nowego serialu historycznego TVP? Kto zagra? O czym będzie? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i przedstawiamy szczegółowe informacje o serialu "Ludzie i Bogowie".

Ludzie i Bogowie - PREMIERA i OBSADA serialu historycznego TVP

Kiedy "Ludzie i Bogowie" w TV? Choć dokładna data premiery pojawienia się nowego serialu nie jest jeszcze znana, to już publikowane są pierwsze informacje na ten temat. Wiadomo, że serial historyczny zadebiutuje w TVP 1 we wrześniu 2020 roku. Jeśli tylko pojawi się więcej szczegółów, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

W obsadzie serialu "Ludzie i Bogowie" znaleźli się m.in.: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska, Bartłomiej Kotschedoff. Z kolei za reżyserię odpowiada Bodo Kox, a funkcję producenta pełni Jolanta Filipowicz. Za scenariusz natomiast odpowiadają Krzysztof Węglarz i Wenanty Nosul. Zdjęcia do serialu "Ludzie i Bogowie" kręcone były w Warszawie.

"Stulecie winnych" - obsada i zwiastun. O czym jest serial TVP i kiedy oglądać?

Serial Ludzie i Bogowie - o czym jest? [ZWIASTUN]

Fabuła serialu TVP "Ludzie i Bogowie" oparta jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. 

Wydarzenia w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie - od wykonania wyroku na znanym aktorze i dyrektorze Theater der Stadt Warschau volksdeutschu Igo Symie, który zadenuncjował między innymi Hankę Ordonównę, po spektakularny zamach na niemieckiego komisarza warszawskich przedsiębiorstw komunalnych i bezwzględnego polakożercę  Ernsta Dürrfelda - czytamy na portalu Wirtualne Media.

Głównymi bohaterami serialu "Ludzie i Bogowie" są dwaj przyjaciele - dowódca oddziału "Pazur", Leszek Zaremba, ps. "Onyks" i Tadeusz Korzeniewski ps. "Dager". Pierwszego z nich cechuje przede wszystkim sumienność i opanowanie. Powierzone zadania wykonuje bardzo precyzyjnie i skutecznie. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje w jego przekonaniu posługiwanie się złem w imię wyższych celów.

Zwiastun serialu "Ludzie i Bogowie" zamieszczamy poniżej.

Zagłosuj

Będziesz oglądać serial "Ludzie i Bogowie"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl