Zamknij

Luzowanie obostrzeń po 25 czerwca. Jakie restrykcje obowiązują od 25.06? [LISTA]

09.06.2021 16:45
Luzowanie obostrzeń po 25 czerwca. Jakie restrykcje obowiązują od 25.06? [LISTA]
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Luzowanie obostrzeń. Od 25 czerwca część restrykcji zostanie całkowicie zniesiona lub częściowo uchylona. Sprawdzamy, co dokładnie zmieni się od piątku i jakie obostrzenia będą obowiązywały w wakacje. 

Luzowanie obostrzeń od 25 czerwca. Jakie restrykcje zostaną zdjęte?

Luzowanie obostrzeń.  Do końca tygodnia premier i minister zdrowia przedstawią informacje ws. dalszego luzowanie obostrzeń, wśród tych informacji będzie ujęta kwestia zgromadzeń spontanicznych - poinformował w poniedziałek w Radiu Zet szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Konferencja ministra zdrowia najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek 10 czerwca. 

Rozmowa z Michałem Dworczykiem, Gościem Radia ZET

Luzowanie obostrzeń od 25 czerwca. Jakie restrykcje zostaną utrzymane?

ObostrzeniaPóki co, nie wiadomo, które obostrzenia zostaną zdjęte. - Według mojej wiedzy do końca tego tygodnia pan premier z panem ministrem zdrowia przedstawią dalsze luzowanie obostrzeń i kwestia zgromadzeń spontanicznych będzie również ujęta wśród tych informacji - powiedział Dworczyk.

Szef KPRM poinformował również, że w połowie czerwca zostaną przedstawione szczegóły dotyczące loterii zachęcającej do szczepień.

Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone od 6 do 25 czerwca. Jednak od 6 czerwca rząd przywrócił możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m kw. Ponadto przywrócono od 6 czerwca możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw limitem jednej osoby na 15 m kw. Zwiększony został też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób.

RadioZET.pl/PAP