Zamknij

Ma 12 lat i właśnie...skończyła studia. Jaki kierunek wybrała genialna nastolatka?

Redakcja
20.07.2018 17:33
Ma 12 lat i właśnie...skończyła studia. Jaki kierunek wybrała genialna nastolatka?
fot. YouTube

12-letnia Dorothy Jean Tilman właśnie skończyła studia licencjackie. Genialna nastolatka z Chicago pasję do nauki zaczęła przejawiać już jako kilkulatka.

12-latka skończyła studia

Dorothy Jean Tillman pochodzi z Chicago, a matematyką i innymi naukami ścisłymi miała zacząć interesować się już jako kilkulatka. "Nauka przychodziła jej z dziecinną łatwością. Dwucyfrowe liczby opanowała już jako 3-latka. Wtedy zrozumiałam, że muszę zrobić wszystko, aby pomóc jej dalej się rozwijać" - komentowała wzruszona matka dziewczynki, Jemelita Tillman. W domu nazywa ją "Dorothy Genius" i śmieje się, że jej córka jest "najlepszą rzeczą, jaka wyrosła w południowej części Chicago". Dziewczynka ukończyła studia licencjackie na kierunku inżynierii środowiska.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Nastolatka planuje już studia magisterskie

Dorothy nie zamierza poprzestać na uzyskanym już dyplomie. Po krótkiej przerwie od nauki planuje rozpocząć studia magisterskie na tym samym kierunku. "W inżynierii środowiska chodzi o pomaganie innym, zarówno ludziom jak i samemu środowisku. To jest dokładnie to, co kocham robić i co sprawia, że jestem szczęśliwa" - tłumaczy świeżo upieczona absolwentka Excelsior College. Co ciekawe, Dorothy skonczyła studia dokładnie tego samego dnia co...72-latek, jeden z najstarszych absolwentów uczelni.

promo356100882

Zobacz także

Zobacz także

"Chcę pomagać ludziom i środowisku"

Pomimo swojej dojrzałej postawy wobec kwestii edukacji nastolatka zarzeka się, że lubi spędzać czas z rówieśnikami a także znajomymi ze studiów. "To nie tak, że tylko siedzę w domu i się uczę. Pozwalam też sobie na odrobinę rozrywki, czasem jakąś imprezę czy wyjście do kina" - opowiada genialna studentka. Do dalszego rozwoju popycha ją nie tylko wsparcie matki, ale też organizacje takie jak "Black Girls Code", zajmujące się promowaniem nauk ścisłych wśród młodych Afroamerykanek. Gratulujemy!

RadioZET.pl/źródło:ABCNews10;BlackGirlsCode;Vibe/AG

Zobacz także