Zamknij

MacCoins - co to jest, jak je zdobyć, ile kosztują i do czego służą?

Redakcja
02.08.2018 13:04
MacCoins - co to jest, jak je zdobyć, ile kosztują i do czego służą?
fot. materiały prasowe

MacCoins w McDonald's pojawiły się z okazji z okazji 50. urodzin słynnej kanapki Big Mac. Nową "walutą" będzie można zapłacić przy zakupie burgera, a limitowana edycja kolekcjonerskich monet będzie dostępna również w Polsce. Sprawdzamy, jak zdobyć MacCoins, ile kosztują i jak z nich korzystać.

MacCoins - co to jest, jak je zdobyć, ile kosztują i do czego służą? Sprawdzamy najważniejsze informacje o nowej akcji organizowanej przez McDonald's z okazji 50. urodzin Big Maca.

McDonald's i MacCoins - co to jest i jak wyglądają?

Aby uczcić 50. rocznicę powstania jednego z najsłynniejszych burgerów na świecie, McDonald's postanowił stworzyć MacCoina, czyli okolicznościową globalną walutę, która będzie dostępna w limitowanej serii, w 50. krajach na świecie. Wartość każdej monety to 1 Big Mac.

Kolekcjonerska waluta została wydana w pięciu unikatowych wzorach, z których każdy reprezentuje jedną dekadę obecności Big Maca na rynku. Na odwrotach MacCoins znajdziemy: kwiatową siłę lat 70., nawiązujące do pop-artu wzory z lat 80., odważne i abstrakcyjne kształty, które definiowały lata 90., wzory upamiętajcie pierwszą dekadę XXI w., koncentrujące się na technologii, a także reprezentujące ostatnie 10 lat kształty, ukazujące ewolucję komunikacji.

Do czego służy MacCoin i jak nim zapłacić?

MacCoins w McDonald's są przede wszystkim limitowaną edycją monet, które zostały stworzone aby uczcić 50 lat słynnej kanapki Big Mac. Można je zachować na pamiątkę, jednak najważniejszą funkcją MacCoins jest możliwość wymiany na darmowe kanapki. Każdą monetę można będzie wymienić na jednego Big Maca w dowolnej restauracji ze wszystkich, które biorą udział w akcji - również za granicą.

Jak zdobyć MacCoins w McDonald's?

Na pewno wiele osób w trakcie trwania akcji będzie chciało zdobyć McCoins, żeby zachować je na pamiątkę lub wymienić na darmową kanapkę. Jak to zrobić? W Stanach Zjednoczonych MacCoina dostanie się za kupno Big Maca. W Polsce będzie to trochę trudniejsze, ponieważ monety będzie można zdobyć poprzez specjalne przygotowane na tę okazję aktywacje na kanale @mamsmakanamaka w serwisie Instagram.

Big Mac dołączył do menu sieci McDonald's dokładnie 50 lat temu. Kanapka szturmem zdobyła zawrotną popularność wśród klientów, a jej sukces zaskoczył nawet samego twórcę. Burger został okrzyknięty "Elvisem wśród kanapek" i wkrótce na stałe zagościł w popkulturze, stając się jednym z jej symboli. Dziś Big Maca można kupić w ponad 100 krajach na całym świecie, a jego popularność wcale nie słabnie - w ubiegłym roku tylko w Polsce sprzedano go w liczbie 22 mln sztuk.

RadioZET.pl/KP