Zamknij

Macerat - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 75 000 zł z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
16.07.2019 13:52
Macerat - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 75 000 zł z "Milionerów"
fot. Player.pl

Macerat - co to? Takie pytanie za 75 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie we wtorek, 16 lipca. Prawidłową odpowiedź i wyjaśnienie, co to jest macerat, można znaleźć poniżej.

Materac to sprzęt do spania. A macerat? "Milionerzy". Takie pytanie za 75 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju TVN. Przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie i sprawdzamy, co to jest macerat.

Który prezydent USA zginął w latach 60. XIX wieku w zamachu? [MILIONERZY]

Macerat - co to? [MILIONERZY]

Takie pytanie za 75 000 zł, co to jest macerat, usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju "Milionerzy". Naturalnie do wyboru miała cztery warianty odpowiedzi, które brzmiały następująco:

A - materac przyszłości

B - nalew

C - palindrom

D - "kocha cię" po czesku

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią wydaje jej się B, czyli nalew. Tłumaczyła, że wydaje jej się, że macerat to pierwszy etap robienia nalewki. Uczestniczka nie miała już do wykorzystania żadnych kół ratunkowych. Przy tym pytaniu także nic nie ryzykowała, bo jeśli byłaby w błędzie, odeszłaby i tak z gwarantowanymi 40 000 zł. W związku z tym gracz postanowił zaznaczyć odpowiedź B.

Który z poetów był karmicielem wszy? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Macerat - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, co to macerat, jest odpowiedź B, czyli nalew. 

Macerat to półprodukt do wyrobu wódek gatunkowych i likierów, otrzymywany z rozdrobnionych ziół, przypraw i owoców przez macerację w roztworze alkoholowym - wytłumaczył prowadzący program, Huber Urbański.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW