Zamknij

Maciej Maleńczuk - żona, dzieci, piosenki, wiek, wzrost: kim jest polski wokalista?

27.10.2020 09:54
Maciej Maleńczuk - żona, dzieci, piosenki, Instagram: kim jest polski wokalista?
fot. Michal Wozniak/East News

Maciej Maleńczuk to polski wokalista, gitarzysta, a także osobowość telewizyjna. Artysta we wtorek 27 października 2020 będzie gościć w programie "Kuba Wojewódzki", który wyemitowany zostanie na antenie TVN. Szczegóły dotyczące wieku, wzrostu Maćka Maleńczuka, żony, dzieci oraz piosenek, można znaleźć poniżej.

Kim jest Maciej Maleńczuk? Piosenki, utwory, żona, dzieci, wiek, wzrost, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat polskiego wokalisty oraz gościa w programie "Kuba Wojewódzki" 27.10.2020, można znaleźć w tym artykule.

Maciej Maleńczuk u Kuby Wojewódzkiego - kim jest wokalista? [PIOSENKI, UTWORY]

Mirosław Maciej Maleńczuk, bo tak brzmi prawdziwe imię artysty, urodził się w Wojcieszowie. Uczęszczał do liceum zawodowego, ze specjalnością obróbka skrawaniem. Finalnie nie ukończył jednak szkoły. W 1981 roku wokalista został skazany na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej. Po wyjściu na wolność Maciej Maleńczuk zaczął komponować piosenki i grać na gitarze. Przez kilka lat był muzykiem ulicznym. W 1986 roku dołączył do grupy muzycznej Pudelsi, gdzie przez kilkanaście lat był wokalistą i frontmanem. W 1993 założył zespół Homo Twist.

Maciej Maleńczuk uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Na swoim koncie ma m.in. takie utwory jak "Sługi za szlugi", "Ostatnia nocka", "Klauzula sumienia", "Vladimir" czy "Rycerz Maryi". 

Co ciekawe, o czym nie wszyscy wiedzą, Maciej Maleńczuk jest także poetą. Muzyk jest m.in. autorem poematu "Chamstwo w państwie", wydanego w postaci książkowej w 2003 - książka otrzymała laur Śląskiego Wawrzynu Literackiego.

Artysta w 2011 roku na uroczystości w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

W 2015 została opublikowana książka "Ćpałem, chlałem i przetrwałem", będącą wywiadem Macieja Maleńczuka z Barbarą Burdzy.

We wtorek 27 października 2020 Maciej Maleńczuk pojawi się w programie Kuby Wojewódzkiego razem z piosenkarką Mery Spolsky. W oficjalnym opisie odcinka czytamy:

A u nas gra muzyka! Już w najbliższy wtorek na kanapie Kuby Wojewódzkiego dwójka fantastycznych muzyków w postaci Macieja Maleńczuka, syna Edwarda, (jego głowa to bomba, a pięść to petarda) oraz młoda, piękna i utalentowana piosenkarka, gitarzystka, projektantka ubrań i producentka muzyczna w jednym - Mery Spolsky. Będzie też Wodzianka, sekrety i niespodzianki i oczywiście Kuba.

Maciej Maleńczuk - żona, dzieci, wiek, wzrost, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka także informacji na temat wieku Macieja Maleńczuka i wzrostu. Artysta urodził się 14 sierpnia 1961 roku, więc w 2020 skończył 59 lat. Mierzy około 193 cm.

Żoną Macieja Maleńczuka jest Ewa Maleńczuk. Para ma trzy córki - Irmę, Ritę i Elmę. Muzyk ma także córkę Zuzannę z wcześniejszego związku. 

Maciej Maleńczuk na Instagramie figuruje pod nazwą: malenczukmaciej. Konto artysty jest prywatne.

RadioZET.pl