Zamknij

Mahershala Ali - kim jest zwycięzca Oscara 2019 za rolę w filmie Green Book? [ŻONA, WIEK, WZROST, ROLE]

Redakcja
25.02.2019 08:58
Mahershala Ali - kim jest zwycięzca Oscara 2019 za rolę w filmie Green Book? [ŻONA, WIEK, WZROST, ROLE]
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Kim jest Mahershala Ali? Aktor zdobył Oscara 2019 w kategorii Aktor pierwszoplanowy za rolę w filmie "Green Book". Przedstawiamy informacje dotyczące amerykańskiego artysty: w jakich filmach grał, kim jest jego żona? Przedstawiamy karierę i życie prywatne Mahershala Aliego.

Mahershala Ali - kim jest aktor, który otrzymał Oscara 2019 za rolę w filmie  Green Book? Pokazujemy informacje o Mahershala Alim: żona, wiek, wzrost, role w filmach, Oscary.

Mahershala Ali - kim jest zwycięzca Oscara 2019? [ŻONA, WIEK]

Mahershala Ali (właściwie: Mahershalalhashbaz Ali) to amerykański aktor. Mahershala Ali ma 45 lat: urodził się 16 lutego 1974 w Oakland. Aktor ma 188 cm wzrostu. Mahershala Ali studiował na wydziale komunikacji masowej, a także był koszykarzem w drużynie uniwersyteckiej jednak zrezygnował ze sportu na rzecz aktorstwa. Ali zdobył też tytuł magistra na Uniwersytecie Nowojorskim.

Rodzice Mahershala Aliego to zadeklarowani chrześcijanie. Sami aktor zaczął wyznawać islam, za czym poszła także zmiana nazwiska: z Gilmore na Ali. Zdobywca Oscara Mahershala Ali ma żonę - Amatus Sami-Karim – która jest artystką zajmującą się m.in. komponowaniem muzyki.

>>  Glenn Close - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019? [DZIECI, WIEK, ROLE]

Mahershala Ali: aktor nagrodzony Oscarem 2019 za rolę w filmie "Green Book"

Mahershala Ali zdobył  Oscara 2019 za drugoplanową rolę w filmie Green Book. Produkcja opowiada o losach szofera, który zostaje kierowcą żyjącego w luksusach muzyka (w tej roli Mahershala Ali). Za kierownicą samochodu artysty siada zawadiaka z Bronksu. Choć wydaje się, że obu bohaterów różni wszystko, w czasie drogi wytwarza się między nimi specyficzna więź. 

Mahershala Ali już po raz drugi był nominowany do Oscara. Pierwszą nominację otrzymał w 2017 roku. W tym samym roku, Mahershala Ali został nagrodzony Oscarem za drugoplanową rolę w filmie Moonlight.  

»  Oscary 2019 - NOMINACJE. Kto walczy o  statu etkę?  [LISTA NOMINOWANYCH]

Mahershala Ali: FILMY - w jakich filmach zagrał aktor?

Zwycięzca Oscara aktorską karierę zaczął rolą w CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas. Później zagrał w wielu innych serialach i filmach. Mahershala Ali wystąpił m.in. w "4400", "Ciekawym przypadku Benjamina Buttona" czy "Predators". Prawdziwą sławę Mahershala Aliemu przyniosły role w House of Cards, Igrzyskach Śmierci, a także filmie Moonlight. Ali zagrał też w 3 sezonie True Detective, w którym wcielił się w postać byłego zwiadowcę amerykańskiej armii, a obecnie detektywa, który bada sprawę zaginięcia dwójki małych dzieci. 

>>  Kim jest Yalitza Aparicio, aktorka nominowana do Oscara?

>>  Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PZ