Zamknij

Majówka 2018: kiedy wypada długi weekend majowy? [KALENDARZ]

Redakcja
30.04.2018 14:04
Majówka 2018: kiedy wypada długi weekend majowy? [KALENDARZ]
fot. PIXABAY

Długi weekend majowy 2018 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wielu Polaków w tym czasie decyduje się na wypad za miasto lub zakup wycieczki za granicę. Inni natomiast stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić, kiedy w tym roku wypada długi weekend majowy. Przedstawiamy dokładną datę Majówki 2018.

Długi weekend majowy 2018 - kiedy wypada Majówka? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chcą zaplanować swój urlop w pracy i odpowiednio wykorzystać wolne dni. Sprawdzamy datę Majówki 2018. Które dni są ustawowo wolne od pracy i kiedy wziąć urlop, aby mieć długi weekend majowy?

»  Majówka 2018: sklepy otwarte 1, 2 i 3 maja [Biedronka, Tesco, Żabka] «

» Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ] «

Majówka 2018: kiedy wypada długi weekend majowy?

Długi weekend majowy 2018 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Dla wielu Polaków tradycją stało się organizowanie w tym czasie wypadów za miasto, wyjazdów do domków letniskowych czy urządzenia wielkiego grilla. Majówka 2018 rozpoczyna się we wtorek, 1 maja. W tym terminie wypada Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, który jest ustawowo dniem wolnym. Z kolei w czwartek, 3.05. przypada Święto Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak Święto Pracy, jest dniem wolnym.

Dodatkowo pomiędzy nimi jest  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jego dokładny termin przypada na środę, 2 maja. Co prawda nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, ale wielu pracodawców w tym czasie przychylnie patrzy na wnioski urlopowe pracowników.

» Pogoda na majówkę 2018: Zakopane, morze, Mazury - gdzie będzie najcieplej? «

» Majówka w Warszawie 2018: imprezy, atrakcje i wydarzenia za darmo

Długi weekend majowy 2018: kiedy wziąć urlop?

Majówka 2018 coraz bliżej. W związku ze zbliżającym się długim weekendem warto już teraz zaplanować swój urlop w pracy. Dzięki temu łatwiej nam będzie odpowiednio wykorzystać dni wolne.

Osoby, które chcą mieć jeszcze dłuższy weekend majowy, mogą wziąć dodatkowe trzy dni urlopu - 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja. W ten sposób ich Majówka 2018 będzie trwała aż 9 dni! Dokładnie od soboty, 28 kwietnia do niedzieli, 6 maja włącznie.

» Majówka 2018 - urlop: kiedy wziąć wolne, żeby mieć długi weekend majowy?

maj
fot.

RadioZET.pl/JW