Zamknij

Majówka 2019 - Warszawa: wydarzenia, koncerty, imprezy. Co robić i gdzie iść?

Jolanta Waligóra
30.04.2019 11:01
Majówka 2019 - Warszawa: wydarzenia, koncerty, imprezy. Co robić i gdzie iść?
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Co robić w majówkę 2019 w Warszawie? Wydarzenia, imprezy, koncerty to tylko część z propozycji, jak można spędzić wolny czas w stolicy w długi weekend majowy. Jeśli nie macie pomysłu co robić w tym terminie w mieście, to poniżej zebraliśmy dla was najlepsze wydarzenia i koncerty organizowane w majówkę 2019 w Warszawie.

Majówka 2019 - Warszawa: wydarzenia, imprezy, koncerty, atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Znaleźliśmy dla was zarówno płatne, jak i bezpłatne wydarzenia organizowane w stolicy w długi weekend majowy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, co robić w majówkę 2019 w Warszawie.

Majówka 2019 - wydarzenia, koncerty, imprezy [WARSZAWA]

Informacji na temat tego, co robić w Warszawie w majówkę 2019 i gdzie spędzić wolny czas, szuka wiele osób, które w długi weekend zostają w mieście. W majówkę 2019 w Warszawie wcale nie musi być nudno. Na ten termin zaplanowane są liczne imprezy, koncerty i wydarzenia przeznaczone nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych.

Zagłosuj

Spędzasz majówkę w mieście?

Liczba głosów:

Niektóre organizowane wydarzenia w majówkę 2019 w Warszawie są płatne, jednak na wybrane atrakcje bilety nie obowiązują - wystarczy jedynie przyjść i dobrze się bawić. Jedno jest pewne - dzięki różnorodności organizowanych koncertów i imprez w Warszawie w majówkę 2019 każdy znajdzie coś dla siebie i nikt się nie będzie nudził. 

Majówka 2019 w Warszawie - co robić? [WYDARZENIA]

Naturalnie w majówkę 2019 w Warszawie można wybrać się do kina, teatru, ZOO, Muzeum Pałacu w Wilanowie (w czwartki wstęp bezpłatny) czy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, czy na gokartach. Niewątpliwie niemałym zainteresowaniem będą cieszyć się także warszawskie bulwary. Niektórzy w tym czasie decydują się także na grillowanie lub rozpalanie ognisk - ważne, by robić to w specjalnych punktach do tego przeznaczonych. Pozostałe nasze propozycje najlepszych wydarzeń organizowanych w majówkę 2019 w Warszawie można znaleźć poniżej. 

Grill w Warszawie 2019 - GDZIE można legalnie rozpalić grilla i ognisko?

  • Multimedialny Park Fontann

Tegoroczny sezon letni w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie 2019 rozpocznie się w środę, 1 maja, czyli w Święto Pracy. Będzie to już kolejna edycja wydarzenia. Multimedialne widowiska prezentowane będą w każdy piątek i sobotę o godzinie 21:30 (maj, czerwiec, lipiec, sierpień) oraz o 21:00 we wrześniu.

Multimedialny Park Fontann 2019 - Warszawa: godziny pokazów, data, miejsce

  • Koncert Gramy dla Europy

Gramy dla Europy 2019 to wyjątkowy koncert, który przygotowywany jest z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Odbędzie się 30 kwietnia na błoniach PGE Narodowego. Start o godzinie 18:00. Na scenie w Warszawie pojawią się największe gwiazdy muzyki, m.in. Lao Che, Golec uOrkiestra czy The Dumplings.

Koncert Gramy dla Europy - kto wystąpi, kiedy i gdzie się odbędzie? [BILETY]

  • Festiwal Europejski

Festiwal Europejski odbędzie się 1 maja na Krakowskim Przedmieściu (12:00 - 18:00) i na terenie Multimedialnego Parku Fontann (19:00 - 20:30). Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni będą mogli także nauczyć się podstaw europejskich tańców – mazura, polki, paso doble, zorby, kankana, itd. Przez cały dzień będą się tam również odbywać liczne konkursy z nagrodami.

  • Piknik Europejski

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich zorganizowany zostanie 1 maja z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na ochotników czekać będą m.in. gry i zabawy w plenerze. Wstęp wolny w ten dzień będzie obowiązywał także podczas zwiedzania obiektów takich jak Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

  • Jimek / NOSPR / Borowicz / Symfonia Europejska

Koncert z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do EU odbędzie się w środę, 1 maja w Teatrze Wielkim. Początek muzycznego wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 19:00. Wstęp płatny.

  • Bieg Flagi

VII edycja Biegu Flagi odbędzie się 2 maja w Centrum Olimpijskim Wybrzeże Gdańskie 4. Otwarcie biura zawodów nastąpi o godzinie 11:30, a ogłoszenia wyników i wręczenie nagród o 15:30. 

  • Bieg Konstytucji 3 Maja

Bieg Konstytucji 3 Maja odbędzie się - jak sama jego nazwa wskazuje - 3 maja. Wydarzenie sportowe organizowane jest już po raz 29. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć w linku poniżej.

Bieg Konstytucji 3 Maja 2019: Warszawa - zapisy, data, trasa, utrudnienia [MAPA]

  • Wielka Defilada

Wielka Defilada Wojska Polskiego i służb mundurowych pod hasłem "Silni w sojuszach", z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, odbędzie się 3 maja 2019 na Wisłostradzie. Start o godzinie 14:00.

  • Koncert Chórem za Europą

Koncert Chórem za Europą odbędzie się 4 maja o godzinie 19:00. Za wyjątkowe aranżacje odpowiada Orkiestra Grzegorza Urbana, a zaśpiewają z nami najlepsze polskie chóry: Sound’n’Grace, chór TGD, Chór Agaty Steczkowskiej, Gospel Rain oraz Chór UAM. Wydarzenie muzyczne będzie mieć miejsca na Placu Piłsudskiego.

RadioZET.pl/JW