Zamknij

Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend majowy i jak wziąć urlop? [KALENDARZ]

Jolanta Waligóra
30.04.2019 11:00
Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend majowy i jak wziąć urlop? [KALENDARZ]
fot. PIXABAY

Majówka 2019 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wielu Polaków w tym czasie decyduje się na wypad za miasto lub zakup wycieczki za granicę. Inni z kolei stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić, kiedy długi weekend majowy 2019, wolne i jak najlepiej wziąć urlop w majówkę.

Długi weekend majowy 2018 - kiedy wypada majówka i kiedy wolne od pracy i szkoły? Jak wziąć urlop w maju, by mieć jak najwięcej dni wolnych? Odpowiadamy na zadawane pytania, sprawdzamy najważniejsze informacje o majówce 2019 i przedstawiamy kalendarz.

» Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Zakopane, Warszawa, morze - gdzie będzie najcieplej?

Majówka 2019 - kiedy wypada długi weekend majowy? [WOLNE]

Kiedy długi weekend majowy 2019? Informacji na ten temat szuka wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować urlop w pracy, by jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. W końcu majówka 2019 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Dla wielu Polaków tradycją stało się organizowanie w tym czasie wypadów za miasto, wyjazdów do domków letniskowych czy urządzenia wielkiego grilla.

Majówka 2019 - kiedy WOLNE od szkoły i pracy w długi weekend majowy?

Majówka 2019 rozpocznie się tradycyjnie 1 maja. W tym roku będzie to środa. W tym terminie wypada Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, który jest ustawowo dniem wolnym. Z kolei w piątek, 3 maja przypada Święto Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak Święto Pracy, jest dniem wolnym.

» Długie weekendy 2019 - kiedy wypada wolne i kiedy wziąć urlop? «

Dodatkowo pomiędzy wspomnianymi świętami, w czwartek 2 maja, wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co prawda nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, ale wielu pracodawców w tym czasie przychylnie patrzy na wnioski urlopowe pracowników lub przyzwala - o ile istnieje taka ewentualność - na pracę zdalną.

Majówka 2019 - Warszawa: wydarzenia, koncerty, imprezy. Co robić i gdzie iść?

Kiedy wziąć urlop w majówkę 2019? [KALENDARZ]

Choć do długiego weekendu majowego 2019 pozostało jeszcze trochę czasu, to już teraz wiele osób, które ma w planach wyjazdy i nie tylko, zastanawia się, kiedy wziąć urlop w majówkę 2019. Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu 2 maja, będziemy mogli cieszyć się aż z 5 dni wolnych (od środy do niedzieli). 

maj

» Wielkanoc 2019 - kiedy wypadają święta wielkanocne i kiedy jest wolne? «

Z kolei osoby, które chcą mieć jeszcze dłuższą majówkę 2019 - oprócz 2 maja - mogą wziąć także urlop 29 i 30 kwietnia. W ten sposób, biorąc trzy dni urlopu w długi weekend majowy 2019, będzie można cieszyć się z 9 dni wolnych.

Jeśli jednak weźmiemy 6 dni urlopu, tuż po Poniedziałku Wielkanocnym 2019, czyli we wtorek 23 kwietnia, będziemy mieć łącznie 16 dni wypoczynku, a do pracy wrócimy dopiero 6 maja. 

» 1 maja - Święto Pracy 2019: kiedy, jak i dlaczego jest obchodzone w Polsce?

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/JW