Zamknij

Majówka 2018 - pogoda: Zakopane, morze, Mazury. Gdzie będzie najcieplej?

Redakcja
30.04.2018 14:10
Pogoda na majówkę 2018: Zakopane, morze, Mazury - gdzie będzie najcieplej?
fot. PIXABAY

Pogoda na długi weekend majowy 2018 - w których częściach Polski będzie najcieplej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chce zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na majówkę 2018. Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać!

Długi weekend majowy 2018 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób w tym czasie decyduje się na wypad za miasto. Zakopane morze oraz Mazury to jedne z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić prognozę pogody na majówkę 2018. W których częściach Polski będzie najcieplej w długi weekend majowy?

» Majówka 2018: kiedy wypada długi weekend majowy? [KALENDARZ] «

»  Majówka 2018: sklepy otwarte 1, 2 i 3 maja [Biedronka, Tesco, Żabka] «

»  Bilet do teatru za grosze 2018: kiedy, gdzie, za ile? [SPEKTAKLE, WARSZAWA] «

Pogoda na majówkę 2018: Zakopane, Kraków - czy będzie ciepło?

Prognoza pogody w długi weekend majowy 2018 na południu kraju jest bardzo optymistyczna. W sobotę, 28 kwietnia w Krakowie ma być ciepło i słonecznie. Przewidziane są jedynie przejściowe zachmurzenia. Temperatura będzie wynosić ok. 25 stopni w dzień i ok. 10 stopni w nocy. Taka pogoda powinna się utrzymać przez pierwsze dni maja. Załamanie pogody przewidziane jest dopiero na piątek, 4.05. Wtedy też możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Z kolei temperatura ma spaść do 16 stopni w dzień i 6 w nocy.

Prognoza pogody na majówkę 2018 w Zakopanem niestety nie napawa optymizmem. W długi weekend majowy od soboty, 28 kwietnia do wtorku, 1 maja temperatura będzie wynosić ok. 20 stopni. W tym terminie możemy spodziewać się zachmurzenia, a nawet przelotnych opadów deszczu. Od środy, 2.05. temperatura będzie spadać, a w sobotę może wynieść nawet 11 stopni. Synoptycy zapowiadają także burze oraz opady deszczu ze śniegiem.

» Święto Pracy 2018: kiedy powstało, co to jest za Święto i jak je obchodzimy? [1.05.] «

Pogoda na długi weekend majowy: morze - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków na długi weekend majowy decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest trójmiasto. Niestety dla wszystkich miłośników piaszczystych plaż mamy złą wiadomość. Pogoda w majówkę 2018 nad morzem prawdopodobnie nie będzie najlepsza. Temperatura oscylować będzie w granicach od 14 do 18 stopni. Może pojawić się duże zachmurzenie, a także przelotne opady deszczu. 

» Dzień Flagi 2018: kiedy wypada i co to jest za Święto? [CIEKAWOSTKI] «

» 2 maja 2018: wolne od szkoły i pracy czy nie? «

Prognoza pogody na majówkę 2018 na Mazurach - jakie temperatury?

Innym, równie obleganym kierunkiem w długi weekend majowy są Mazury. Pogoda jednak będzie dopisywać zaledwie przez kilka dni. Od niedzieli, 29 kwietnia, do wtorku 1 maja ma być słonecznie i ciepło. Temperatura ma wynosić ok. 21 stopni. Z kolei już w środę możemy spodziewać się załamania pogody. Będzie pochmurno i deszczowo. Dodatkowo temperatura spaść może do ok. 15 stopni.

» Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Zakopane, Warszawa, morze - gdzie będzie najcieplej?

Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na majówkę 2018, ze względu na odległy termin do omawianych dni, może jeszcze ulec zmianie. Jeśli tylko pojawią się nowsze dane, opublikujemy je w tym artykule.

RadioZET.pl/JW