Zamknij

Małgorzata Gorol: kim jest aktorka z serialu "Botoks"?

Redakcja
01.02.2018 14:12
Magłorzata Gorol kim jest
fot. ons.pl

Kim jest Małgorzata Gorol - aktorka, grająca Agatę w serialu "Botoks"? Pojawiły się opinie, że będzie ona największym aktorskim odkryciem 2018 roku. Gdzie jeszcze grała? Skąd ją znamy? Sprawdzamy informacje o Małgorzacie Gorol.

Małgorzata Gorol to młoda aktorka, którą mogliśmy zobaczyć w roi Agaty w pierwszym odcinku serialu "Botoks". Choć jej rola w pierwszym epizodzie nie była duża, to jednak gwiazda zwróciła uwagę widzów.

"Małgorzata Gorol - zapamiętajcie to nazwisko (...). Stawiam duże pieniądze, że zrobi karierę. Nie od razu, bo rzut oka wystarczy, by wiedzieć, że to harda sztuka, ale dawno nikt takiej mocy i prawdy, charakteru i siły nie miał na ekranie" - napisała o niej Karolina Korwin-Piotrowska. Kim jest Gorol i co wiemy o wschodzącej polskiej aktorce?

Kim jest Małgorzata Gorol?

Aktorka urodziła się 1 czerwca 1986 roku w Katowicach. Ukończyła PWST w Krakowie a aktorską karierę rozpoczęła od małej roli w serialu "Ratownicy". Potem wystąpiła razem z Marcinem Dorocińskim w drugim sezonie "Głębokiej wody". Następnie w 2016 roku były role w filmie "Stolik" oraz "Twarz".  Teraz, poza "Botoksem" będziemy mogli zobaczyć ją w "Planie B".

Małgorzata Gorol pochwalić się może wieloma występami teatralnymi na deskach różnych teatrów oraz kilkoma nagrodami za swoją grę aktorską. W 2015 odznaczona została Główną Nagrodą Aktorską na 55. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, a także nagrodą dla najlepszej aktorki drugoplanowej za za siłę i świeżość jej wersji Elfriede V w spektaklu "Podróż zimowa" na 8. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia" w Krakowie. Z kolei w 2016 roku dostała Nagrodę im. Leona Schillera przyznana przez Zarząd ZASP, oraz wyróżnienie od "Gazety Wyborczej" - "Warto" w kategorii Teatr.

Czy aktorka rzeczywiście będzie aktorskim odkryciem tego roku? Trzymamy za nią kciuki i życzymy wielu świetnych ról.

RadioZEt.pl/SA