Zamknij

Małgorzata Kidawa-Błońska: kim jest kandydatka PO na prezydenta? [WIEK, WZROST, MĄŻ, SYN, JĘZYKI OBCE]

Paweł Żurek
14.02.2020 16:00
Małgorzata Kidawa-Błońska: kim jest kandydatka PO na prezydenta? [WIEK, WZROST, MĄŻ, SYN, JĘZYKI OBCE]
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydatką PO na prezydenta RP. Posłanka Platformy Obywatelskiej zdobyła nominację swojej partii po prawyborach zorganizowanych w grudniu 2019 roku. Sprawdzamy, jakich informacji o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej szukali internauci: wiek, wzrost, mąż, syn, języki obce.

Małgorzata Kidawa-Błońska: kim jest kandydatka PO na prezydenta RP? [BIOGRAFIA, ŻYCIORYS]

Małgorzata Maria Kidawa-Błońska (z domu Grabska) urodziła się 5 maja 1957 w Warszawie. Jest z wykształcenia socjologiem. Kidawa-Błońska to posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji.  Była rzecznikiem rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Pełniła też funkcję marszałka Sejmu (VII kadencji) i wicemarszałka Sejmu VIII i IX kadencji. Uczyła się i studiowała w Warszawie. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production. 

Kidawa-Błońska do polityki weszła po tym, jak wystartowała do Sejmu z list Unii Wolności. W 2001 wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W latach 2006–2013 kierowała warszawskimi strukturami PO. Przez kilka lat była też radną w Warszawie.

W 2005 Kidawa-Błońska z listy PO  została wybrana na posłankę V kadencji. Po raz kolejny trafiła do Sejmu w 2007 r. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z 2. miejsca na stołecznej liście PO z wynikiem 45 027 głosów. W czerwcu 2015 roku otrzymała nominację na stanowisko marszałka Sejmu.

Kidawa–Błońska w trakcie  VIII i IX kadencji pełni funkcję wicemarszałek Sejmu. Była kandydatką na premiera z ramienia PO. W zbliżających się wyborach parlamentarnych Kidawa-Błońska jest kandydatką swojej partii na prezydenta RP.

Małgorzata Kidawa-Błońska: poglądy, PROGRAM WYBORCZY I POLITYCZNY [WYBORY 2020, POSTULATY]

Małgorzata Kidawa-Błońska: wiek, wzrost

Małgorzata Kidawa-Błońska ma 62 lata. Nie mamy informacji o tym ile ma wzrostu. 

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce: kiedy będą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI, SONDAŻE]

Małgorzata Kidawa-Błońska: mąż, syn

Małgorzata Kidawa-Błońska jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

Małgorzata Kidawa-Błońska: wykształcenie, języki obce. Ile języków obcych zna? 

W 1983 Kidawa Błońska ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Nie ma żadnych informacji o tym ile języków obcych zna. 

Wybory prezydenckie 2020: miesiąc. W jakim miesiącu odbędą się wybory?

Zagłosuj

Czy w wyborach prezydenckich zagłosujesz na Małgorzatę Kidawę-Błońską?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PZ