Zamknij

Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, dzieci: co o nich wiadomo? [WYKSZTAŁCENIE]

10.07.2020 14:18
Małgorzata Trzaskowska: co wiadomo o żonie kandydata PO na prezydenta? [WIEK, WYKSZTAŁCENIE]
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Małgorzata Trzaskowska. Co wiadomo o żonie kandydata PO na prezydenta? Trzaskowska do tej pory rzadko występowała w mediach. Wyjątkiem był jeden, obszerny wywiad, którego udzieliła miesięcznikowi Vogue, a później - wspólna z mężem rozmowa z Newsweekiem. Poniżej zbieramy najważniejsze informacje o żonie prezydenta Warszawy. Jakie ma wykształcenie, gdzie pracuje? Ile dzieci ma Rafał Trzaskowski?

Małgorzata Trzaskowska: wiek, data urodzenia

Małgorzata Trzaskowska ma 42 lata. Pochodzi z Rybnika, gdzie do tej pory mieszka jej rodzina. Żona Rafała Trzaskowskiego na prezydenta ma siostrę – bliźniaczkę.

Małgorzata Trzaskowska: praca. Gdzie pracuje żona Rafała Trzaskowskiego? [WYKSZTAŁCENIE]

Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pracowała w agencji reklamowej, a od 2007 w warszawskim ratuszu, gdzie zajmowała się promocją i rozwojem miasta. Po tym, jak jej mąż objął stanowisko prezydenta stolicy, Trzaskowska odeszła z urzędu. 

Aleksandra Trzaskowska: co wiadomo o córce Rafała i Małgorzaty Trzaskowskich? [INSTAGRAM]

Małgorzata Trzaskowska: dzieci

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy mają dwójkę dzieci: syna Stanisława i córkę Aleksandrę.

Małgorzata Trzaskowska: kim jest? Co o niej wiadomo? [VOGUE]

Trzaskowska poznała męża w wieku 19 lat. - Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku kolegium europejskiego na Natolinie. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: „To będzie mój mąż”. Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia - opisywała w miesięczniku Vogue. 

Małgorzata Trzaskowska mówi o sobie, że jest osobą wierzącą, ale Kościół w Polsce ją rozczarowuje. Żona Rafała Trzaskowskiego ma za złe hierarchom, że nie włączyli się m.in. w obronę wolnych sądów, gdy PiS dokonywał tak zwanych reform wymiaru sprawiedliwości. Nie podoba jej się również zamiecie pod dywan sprawy pedofilii w Kościele.

Małgorzata Trzaskowska: INSTAGRAM

W trakcie kampanii wyborczej Małgorzata Trzaskowska założyła Instagrama, na którym opublikowała m.in. zdjęcia z mężem i dziećmi. Link do jej profilu gosia.trzaskowska znajdziecie tutaj: Instagram Małgorzaty Trzaskowskiej

Podczas gdy Rafał Trzaskowski prowadzi swoją kampanię wyborczą, jego żona również jeździ po Polsce i prowadzi równoległą kampanię - zupełnie tak, jakby w wyborach można było osobno głosować na pierwszą damę. W ramach obietnic Małgorzata Trzaskowska zapowiedziała już m.in. dodatkowe 200 złotych do emerytury dla kobiet za każde urodzone dziecko. Projekt już zaczęto nazywać "200 plus". 

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy 

Więcej informacji o wyborach prezydenckich:

RadioZET.pl/Vogue/PAB