Zamknij

Małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie - odpowiedź z "Milionerów"

21.07.2020 12:09
Małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie - odpowiedź z "Milionerów"
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie - MILIONERZY

Nad odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie, uczestnik programu TVN musiał dłużej pomyśleć. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - hebrajskim

B - rosyjskim

C - polskim

D - niemieckim

Gracz od razu odrzucił warianty C oraz B twierdząc, że zarówno w polskim, jak i w rosyjskim używa się małych i wielkich liter. Wahał się pomiędzy odpowiedzi A oraz D, przyznając, że nigdy nie uczył się żadnego z tych języków. Ostatecznie gracz, po dłuższym namyśle, wybrał wariant A, czyli hebrajskim.

Milionerzy - małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", małych i wielkich liter nie rozróżnia się w alfabecie, jest odpowiedź A, czyli hebrajskim. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 2000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

W pracy silnika spalinowego czterosuwowego nie ma cyklu - MILIONERZY

Alfabet hebrajski, nazywany też pismem żydowskim lub pismem kwadratowym to alfabet spółgłoskowy stosowany do zapisu języka hebrajskiego, jidysz, ladino, judeo-arabskiego i innych języków żydowskich, wywodzący się z alfabetu aramejskiego, a pośrednio z fenickiego i egipskich hieroglifów. Alfabet hebrajski składa się z 22 znaków i nie rozróżnia się w nim liter małych i wielkich.

RadioZET.pl