Zamknij

Mandat za mycie samochodu na myjni - czy można dostać karę i ile wynosi?

Karolina Piotrowska
07.04.2020 17:53
Mandat za mycie samochodu na myjni - czy można dostać karę i ile wynosi?
fot. Shutterstock

W związku z zaostrzeniem nakazów związanych z przymusową kwarantanną i możliwością wychodzenia z domu tylko w uzasadnionych przypadkach, w sieci pojawia się coraz więcej pytań. Jednym z nich jest to, czy można dostać mandat za mycie samochodu na myjni i jaki. Sprawdzamy informacje na ten temat oraz ile może wynosić kara.

Mandat za mycie samochodu na myjni - czy można dostać karę i ile wynosi? Jakie są kary za nieuzasadnione wyjście z domu w czasie przymusowej kwarantanny? Sprawdzamy szczegóły oraz kwoty mandatów.

Maseczki wielorazowe - jak prać i gdzie kupić bawełniane maseczki z filtrem?

Mandat za mycie samochodu na myjni - czy można dostać karę?

Od 1 kwietnia 2020 roku obowiązują nowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Teraz wyjść z domu można tylko w uzasadnionych przypadkach. W związku z tym wielu kierowców zastanawia się, czy można dostać mandat za mycie samochodu na myjni. Jak się okazuje, jest to możliwe. 

Jak informuje "Twój Kurier Olsztyński", w sobotę 4 kwietnia odbyła się akcja kontrolna na jednej z bezdotykowych myjni w Olsztynie, gdzie trzech mężczyzn zostało ukaranych mandatem. Oznacza to, że policjant może wypisać mandat na podstawie kodeksu wykroczeń, jeśli ktoś nie zastosuje się do obecnie panujących zaleceń.

Kwarantanna w Polsce: zaostrzenie. Co oznacza, na czym polega i co będzie zamknięte? [LISTA MIEJSC]

Ile wynosi mandat za mycie samochodu na myjni?

Kiedy będziemy poza domem, policja może nas zatrzymać i zapytać o cel wyjścia z domu. Za wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych możemy zostać ukarani karą do 500 zł albo naganą. 

Kwarantanna - jaka jest kara za jej nieprzestrzeganie i ile wynosi mandat? [KORONAWIRUS]

Koronawirus: OBOSTRZENIA. Co wolno, a co jest zabronione? [ZAOSTRZENIA, RESTRYKCJE, 31.03]

RadioZET.pl/wiadomosci.gazeta.pl/KP