Zamknij

Gdzie jest burza teraz w Polsce? Radar burzowy online na żywo

Jolanta Waligóra
18.06.2020 10:34
Gdzie jest burza teraz w Polsce? Radar burzowy online na żywo
fot. SHUTTERSTOCK

Gdzie jest burza? Informacji na temat tego, gdzie obecnie jest burza, szuka wielu mieszkańców Polski - szczególnie w okresie letnim, w którym nasilają się wyładowania atmosferyczne. Pomocnym narzędziem jest radar burzowy online, który na żywo pozwala śledzić, w którym kierunku przesuwają się burzowe chmury. Informacje o tym, jak sprawdzić, gdzie jest burza teraz, można znaleźć poniżej.

Gdzie jest burza? Jak sprawdzić w internecie, gdzie obecnie jest burza i pada? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, gdzie znaleźć radar burzowy online na żywo w Polsce.

Radar burz ONLINE - gdzie jest burza teraz w Polsce?

Dziś, gdzie jest burza w Polsce, sprawdzić możemy w internecie. W sieci jest dostępnych kilka stron, na których można znaleźć radary burzowe online, które mieszkańcom Polski pozwolą sprawdzić, gdzie obecnie są wyładowania atmosferyczne oraz w którą stroną przesuwają się burzowe chmury. Jest to pomocne szczególnie w okresie letnim, kiedy to nasilają się wyładowania atmosferyczne. 

Prognoza pogody na lato 2019 na szczęście jest bardzo optymistyczna. Synoptycy zapowiadają, że na początku najcieplejszej pory roku będzie można spodziewać się upałów. Towarzyszyć im mają przelotne opady deszczu i burze. Temperatura ma sięgać od około 18 stopni w nocy do około 30 stopni w dzień. Zimnych dni w lecie 2019 ma być dosłownie kilka.

Mapa burz:

Pogoda na lato 2019: Jaka będzie pogoda? Czy będzie ciepło? Prognoza pogody na lato [MORZE, GÓRY, ZAKOPANE]

Gdzie jest burza? Mapa burz NA ŻYWO

Mapy burzowe online dostępne są m.in. w serwisach IMGW-PIB takich jak pogodynka.pl czy strona Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl. Znaleźć tu można zarówno mapy wyładowań atmosferycznych, odświeżane na bieżąco, informujące o wyładowaniach w niedawnej przeszłości i pozwalające śledzić, w którą stronę przemieszcza się front burzowy, a także komunikaty i ostrzeżenia meteo.

Jedną z popularnych stron z mapami burzowymi na żywo jest także serwis prowadzony przez tzw. łowców burz: łowcyburz.pl oraz serwis: windy.com.

Z kolei ostrzeżenia meteorologiczne można sprawdzić na stronie: pogodynka.pl/ostrzezenia.

Zagłosuj

Czy boisz się burzy?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW