Zamknij

Maraton Warszawski 2018: utrudnienia, zmiany komunikacyjne, objazdy [TRASA]

Redakcja
25.09.2018 15:05
Maraton Warszawski 2018: utrudnienia, zmiany komunikacyjne, objazdy [TRASA]
fot. Fotolia

Maraton Warszawski 2018 - utrudnienia komunikacyjne będą występowały przede wszystkim w niedzielę, 30 września. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą przede wszystkim zamknięcia wybranych przystanków i skierowania komunikacji miejskiej na trasy objazdowe. Sprawdzamy szczegóły.

Maraton Warszawski - wrzesień 2018: UTRUDNIENIA w ruchu, zmiany w komunikacji miejskiej, objazdy. Sprawdzamy trasę 40. PZU Maratonu Warszawskiego i jakie zmiany w organizacji ruchu czekają na mieszkańców stolicy w niedzielę, 30 września 2018.

Maraton Warszawski 2018 - utrudnienia, zamknięte ulice [TRASA]

Wydarzenie odbędzie się już w niedzielę, 30 września 2018. Uczestnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego będą mieli do pokonania trasę o długości 42,195 km. Tym razem będzie ona wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w historii będzie przebiegać przez Ogród Zoologiczny. Poniżej przedstawiamy mapę, dzięki której będzie można ocenić, które ulice będą zamknięte podczas Maratonu Warszawskiego 2018.

Trasa 40. Maratonu Warszawskiego przebiega m.in. ulicami: Wybrzeże Gdyńskie, Krasińskiego, Plac Wilsona, Mickiewicza, Bonifraterska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Rozbrat, Herberta, Dobra, Jagiellońska, Starzyńskiego, Gwiaździsta, Podleśna. Szczegóły można zobaczyć na poniższej grafice.

40. PZU MARATON WARSZAWSKI 2018 - TRASA

MAPA_MARATON_got-1-1-page-001

Obok głównego biegu, odbędą się także zawody na dystansie 5 km – T-Mobile Bieg na Piątkę i Sztafeta Maratońska. W przeddzień Wielkiego Biegu, pod Pałacem Kultury i Nauki, najmłodsi amatorzy sportu wezmą udział w Mini Maratonie Niepodległości na dystansach od 100 do 1918 metrów.

» PZU Maraton Warszawski 2018: data, trasa [KOMPENDIUM]

Zmiany w komunikacji miejskiej, objazdy - 40. PZU Maraton Warszawski

W tej chwili nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu komunikacji miejskiej w niedzielę, 30 września podczas 40. Maratonu Warszawskiego. Gdy tylko pojawią się oficjalne informacje na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego, będziemy aktualizować ten artykuł.

Uczestnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego w dniu 30 września 2018 mogą bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską (w granicach I strefy biletowej) – za okazaniem numeru startowego.

W tym roku organizatorzy maratonu szczególnie mocno nawiązują do historii i tradycji biegu, który odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Maraton znów wróci do niezwykłej formuły łączącej sport i sztukę. Tak, jak cztery dekady temu, najlepsi zawodnicy z naszego kraju – biegacze, biegaczki i wózkarze, otrzymają na mecie dzieła młodych polskich artystów. 

RadioZET.pl/pzumaratonwarszawski.com/KP