Zamknij

Marcelina Zawadzka - wzrost, wiek, Instagram: kim jest prowadząca Sylwestra Marzeń?

Karolina Piotrowska
30.12.2019 12:44
Marcelina Zawadzka - wzrost, wiek, Instagram: kim jest prowadząca Sylwestra Marzeń?
fot. Instagram / marcelina_zawadzka

Kim jest Marcelina Zawadzka? Miss Polonia 2011 poprowadzi w tym roku Sylwestra Marzeń z TVP2. Na scenie występować będzie razem z Rafałem Brzozowskim, a oprócz nich w roli prowadzących pojawią się również Ida Nowakowska i Aleksander Sikora. Sprawdzamy, co wiadomo na temat prezenterki, czyli kto to jest Marcelina Zawadzka, jej wiek, wzrost, Instagram i inne informacje.

Marcelina Zawadzka - kim jest prowadząca Sylwestra Marzeń z TVP? Wiek, wzrost, miss, Instagram i inne informacje o modelce, która poprowadzi imprezę sylwestrową 2019 w Zakopanem - wszystkie szczegóły na jej temat zebraliśmy w poniższym artykule.

Kim jest Marcelina Zawadzka? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

Marcelina Zawadzka ma 30 lat i pochodzi z Malborka. Jest polską modelką, prezenterką telewizyjną i aktorką. W 2003 zdobyła tytuł Miss Malborka Nastolatek. Zwyciężyła w finale wyborów Miss Polonia 2011, reprezentując województwo pomorskie. Oprócz tego była reprezentantką Polski w konkursie Miss Universe 2012 i jako pierwsza Polka od 1989, zakwalifikowała się do czołowej szesnastki. Marcelina Zawadzka ma około 180 centymetrów wzrostu.

Od 2013 pracuje jako prezenterka telewizyjna. Prowadziła programy: "Projektanci na start" (2013) dla Fox Life i "Dendżer" dla TVN Turbo (2014). W 2015 została prezenterką Telewizji Polskiej. Współprowadzi program śniadaniowy "Pytanie na śniadanie", była też gospodynią magazynu "Lajk!", konkursów wypieków "Bake Off - Ale ciacho!" (2017) i "Bake Off Junior" (2018) oraz programu typu talent show "The Voice of Poland". Za swoją pracę otrzymała Telekamerę 2017 w kategorii "nadzieja telewizji". W 2016 roku była nominowana w plebiscycie Gwiazdy Plejady w kategorii "metamorfoza roku". W 2017 otrzymała nagrodę Fashion Magazine w kategorii "najlepiej ubrana kobieta mediów".

Była uczestniczką programów rozrywkowych "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (w 2014 roku), "Przygarnij mnie" (w 2015 roku) i "Dance Dance Dance" (w 2019 roku).

Zagrała pielęgniarkę Alicję w serialu "Pierwsza miłość" i Gabrielę Morawską w serialu "Na sygnale".

Na Instagramie Marcelina Zawadzka prowadzi konto o nazwie @marcelina_zawadzka. Obserwuje ją tam ponad 489 tysięcy osób.

Marcelina Zawadzka prowadzącą Sylwestra Marzeń w TVP

W 2019 roku Marcelina Zawadzka poprowadzi razem z Rafałem Brzozowskim Sylwestra Marzeń z TVP2. Wydarzenie odbędzie się w Zakopanem, a na scenie wystąpią m.in. Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Gromee, Maryla Rodowicz i wielu innych artystów.

Sylwester z Dwójką w TVP 2019/2020: kto wystąpi w Zakopanem? [GWIAZDY, WYKONAWCY]

Oprócz Marceliny Zawadzkiej i Rafała Brzozowskiego w roli prowadzących będzie można zobaczyć również drugi duet - Idę Nowakowską i Aleksandra Sikorę. Pomagać im będą Norbi i dziennikarz Radia ZET Robert Karpowicz.

RadioZET.pl/KP