Zamknij

Marcin Kamiński - kim jest piłkarz, który może zastąpić Glika?

Redakcja
18.06.2018 14:04
Marcin Kamiński - kim jest piłkarz, który może zastąpić Glika?
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Marcin Kamiński? Piłkarz, występujący na pozycji obrońcy w reprezentacji Polski, może zastąpić Kamila Glika na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o młodym piłkarzu, który razem z reprezentacją Polski może pojechać na zbliżający się mundial.

Kim jest Marcin Kamiński? To piłkarz, który może zastąpić Kamila Glika na mundialu 2018. Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy, kim jest Marcin Kamiński występujący na pozycji obrońcy w reprezentacji Polski.

» Jan Bednarek - kim jest obrońca reprezentacji? [DZIEWCZYNA, WIEK] «

Marcin Kamiński - kim jest obrońca reprezentacji Polski?

Kamil Glik, w trakcie poniedziałkowego treningu, nabawił się kontuzji. Piłkarz uszkodził bark, w związku z czym jego obecność na mundialu 2018 stoi pod znakiem zapytania. Adam Nawałka poinformował, że w przypadku złych wyników badań Glika, obrońcę reprezentacji Polski ma szansę zastąpić Marcin Kamiński. Kim jest młody piłkarz? Sportowiec urodził się 15 stycznia 1992 roku w Koninie. W tym roku ukończył 26 lat. Ma 189 cm wzrostu. Marcin Kamiński jest wychowankiem klubu ze swojego rodzinnego miasta - Aluminium Konin, skąd w 2005 trafił do juniorskiej drużyny Lecha Poznań. Cztery lata później włączony został do pierwszej drużyny Lecha.

Debiut w Ekstraklasie zaliczył w 2009 roku w wygranym meczu przeciwko Ruchowi Chorzów. W sezonie 2009/2010 zdobył z Lechem mistrzostwo Polski. Sukces ten powtórzył także w rozgrywkach 2014/2015. Następnie, w czerwcu 2016, podpisał trzyletni kontrakt z drugoligowym wówczas VfB Stuttgart. Marcin Kamiński swojego pierwszego gola dla niemieckiego klubu zdobył 5 kwietnia 2017 roku, w doliczonym czasie gry ligowego meczu z TSV 1860 Monachium. Z kolei 19 sierpnia 2017 roku zadebiutował w Bundeslidze, w przegranym 0:2 meczu z Herthą.

» Kamil Grosicki: zarobki, żona, dzieci, wzrost, Instagram - kim jest? «

Kim jest Marcin Kamiński? [VfB, zarobki, Instagram, reprezentacja]

Marcin Kamiński w reprezentacji Polski zadebiutował 16 grudnia 2011 roku w meczu z Bośnią i Hercegowiną. Z kolei 2 maja 2016 roku powołany został przez Franciszka Smudę do 23-osobowej kadry na Euro 2016, ale na turnieju nie zagrał. Rok później powołany został przez selekcjonera Adama Nawałkę na dwa mecze towarzyskie - z Irlandią oraz Słowacją. O zarobkach Marcina Kamińskiego niewiele wiadomo. W 2012 roku wynosiły one 72 000 zł.

Piłkarz aktywny jest także w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza zdjęcia z treningów oraz z przyjaciółmi. Marcina Kamińskiego na Instagramie można znaleźć pod nazwą: m.kaminski35.

b
aa
c

» Szymon Marciniak - żona, zarobki, mecze. Kim jest polski sędzia na mundialu? «

» Thiago Cionek - kim jest obrońca reprezentacji? [INSTAGRAM, ŻONA] «

» Mundial 2018: strefa kibica w Warszawie - gdzie obejrzymy mecze Polaków? «

RadioZET.pl/JW