Zamknij

Marek Horodniczy - kim jest prowadzący Festiwal Opole 2020? [WIEK, WZROST]

04.09.2020 09:37
Marek Horodniczy - kim jest prowadzący Festiwal Opole 2020? [WIEK, WZROST]
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EASTNEWS

Marek Horodniczy to polski dziennikarz, który na początku września 2020 poprowadzi jeden dzień Festiwalu Opole. Razem z Katarzyną Nowicką będzie dla widzów przewodnikiem po alternatywnej scenie polskiej muzyki. Szczegółowe informacje na temat kariery i życia prywatnego Marka Horodniczego, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Marek Horodniczy? Wiek, wzrost, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat polskiego dziennikarza oraz prowadzącego Festiwal Opole 2020, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Marek Horodniczy, prowadzący Opole 2020?

Marek Horodniczy to polski dziennikarz oraz publicysta. Ukończył politologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W swojej karierze prowadził m.in. takie programy jak "Świątek Piątek" czy "Studio Kultura". W 2008 roku na antenie TV Puls można było oglądać jego autorski cykl "Portret Trumienny". 

Przez dwa lata Marek Horodniczy był redaktorem naczelnym kwartalnika „Fronda”. Później został redaktorem naczelnym kwartalnika „44 / Czterdzieści i Cztery”, który został stworzony przez byłych redaktorów "Frondy". 

Dziennikarz od 2008 roku pracuje w Narodowym Centrum Kultury. Zajmował się m.in. wydaniem płyt „III Symfonii Pieśni Żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego. W latach 2013-2014 Marek Horodniczy prowadził zajęcia filmowe w Centrum Myśli Jana Pawła II.

Na początku września 2020 dziennikarz poprowadzi jeden dzień Festiwalu Opole. Marek Horodniczy razem z Katarzyną Nowicką będzie dla widzów przewodnikiem po alternatywnej scenie polskiej muzyki.

Festiwal Opole 2020 - TRANSMISJA: gdzie, kiedy oglądać koncerty w TV i online? [4-7.09]

Marek Horodniczy - wiek, wzrost, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat wieku Marka Horodniczego i wzrostu dziennikarza. Prowadzący Festiwal Opole 2020 urodził się 24 marca 1976 roku we Wrocławiu, więc w 2020 skończył 44 lata. Nie jest znany wzrost dziennikarza.

Dziennikarz nie prowadzi także konta na Instagramie.

RadioZET.pl