Zamknij

Marek Sierocki - kim jest dziennikarz komentujący Eurowizję 2021? [WIEK, ŻONA]

20.05.2021 12:00
Marek Sierocki - kim jest dziennikarz komentujący Eurowizję 2021? [WIEK, ŻONA]
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EASTNEWS

Marek Sierocki to znany dziennikarz, który będzie komentować 65. Konkurs Piosenki Eurowzji 2021. Co warto o nim wiedzieć? Szczegółowe informacje na temat wieku Marka Sierockiego, rodziny, życia prywatnego i kariery, zamieszczamy poniżej.

Kim jest Marek Sierocki? Wiek, wzrost, żona, rodzice, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat dziennikarza, który będzie komentować 65. Konkurs Piosenki Eurowzji 2021, można znaleźć w tym artykule.

Eurowizja 2021: drugi półfinał z Rafałem Brzozowskim. RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI [CZWARTEK 20.05]

Kim jest Marek Sierocki? [EUROWIZJA 2021]

Pod koniec kwietnia pojawiła się oficjalna informacja o tym, że Aleksander Sikora oraz Marek Sierocki będą komentowali dla Telewizji Polskiej  65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. W związku z tym wiele osób zaczęło szukać w sieci szczegółów dotyczących kariery i życia prywatnego Marka Sierockiego.

To polski dziennikarz, a także piosenkarz i akordeonista. W telewizji zadebiutował w latach 80. jako ilustrator muzyczny (grał na akordeonie) w programie "Poligon". Przez jakiś czas był także DJ-em w klubie "Hybrydy". Od połowy lat 80. jest prezenterem muzycznym "Teleexpressu". W latach 1991–1997 był redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu "Bravo".

Co ciekawe, nagrał także kilka duetów w nurcie disco polo i występował z przedstawicielami tego gatunku muzycznego na wspólnych koncertach. 

Ponadto Marek Sierocki prowadził lub współprowadził takie wydarzenia i programy jak: "W rytmie disco", "Sylwester z Europą", "Sierocki na lato" czy "Sierocki na sobotę". Jest także dyrektorem artystycznym Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

W marcu br. poinformowano, że Marek Sierocki został prowadzącym "Szansy na Sukces". Pierwszy odcinek z jego udziałem wyemitowany został 4 kwietnia.

Marek Sierocki - wiek, wzrost, żona, rodzina, życie prywatne

Wiele osób szuka także informacji na temat wieku Marka Sierockiego. Dziennikarz urodził się 27 lipca 1959 roku w Zielonce, więc w 2021 skończy 62 lata. W sieci nie zajdziemy jednak szczegółów dotyczących jego wzrostu. 

Żoną Marka Sierockiego jest Urszula Sierocka. Para poznała się w klubie w Warszawie, w którym wówczas pracował. 

Dziennikarz nie posiada konta na Instagramie.

RadioZET.pl