Zamknij

Marek Sierocki - kim jest dziennikarz komentujący Eurowizję? [WIEK, ŻONA]

19.12.2021 10:00
Marek Sierocki - kim jest dziennikarz komentujący Eurowizję 2021? [WIEK, ŻONA]
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EASTNEWS

Marek Sierocki to znany dziennikarz, który komentował Eurowizję 2021 i najprawdopodobniej będzie komentował również Eurowizję Junior 2021. Co warto o nim wiedzieć? Szczegółowe informacje na temat wieku Marka Sierockiego, rodziny, życia prywatnego i kariery, zamieszczamy poniżej.

Kim jest Marek Sierocki? Wiek, wzrost, żona, rodzice, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat dziennikarza, który komentował Konkurs Piosenki Eurowizji 2021, można znaleźć w tym artykule.

Zobacz także:  Eurowizja Junior 2021: RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI konkursu – niedziela, 19.12

Kim jest Marek Sierocki? [EUROWIZJA 2021, EUROWIZJA JUNIOR 2021]

Aleksander Sikora i Marek Sierocki komentowali razem dla Telewizji Polskiej  65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Jak nieoficjalnie informuje m.in. "Dziennik Eurowizyjny", zaplanowaną na 19 grudnia Eurowizję Junior 2021 na antenie TVP1 będą ponownie Sikora i Sierocki. W związku z tym wiele osób zaczęło szukać w sieci szczegółów dotyczących kariery i życia prywatnego Marka Sierockiego.

To polski dziennikarz, a także piosenkarz i akordeonista. W telewizji zadebiutował w latach 80. jako ilustrator muzyczny (grał na akordeonie) w programie "Poligon". Przez jakiś czas był także DJ-em w klubie "Hybrydy". Od połowy lat 80. jest prezenterem muzycznym "Teleexpressu". W latach 1991–1997 był redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu "Bravo".

Co ciekawe, nagrał także kilka duetów w nurcie disco polo i występował z przedstawicielami tego gatunku muzycznego na wspólnych koncertach. 

Ponadto Marek Sierocki prowadził lub współprowadził takie wydarzenia i programy jak: "W rytmie disco", "Sylwester z Europą", "Sierocki na lato" czy "Sierocki na sobotę". Jest także dyrektorem artystycznym Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

W marcu 2021 roku poinformowano, że Marek Sierocki został prowadzącym "Szansy na Sukces". Pierwszy odcinek z jego udziałem wyemitowany został 4 kwietnia.

Marek Sierocki - wiek, wzrost, żona, rodzina, życie prywatne

Wiele osób szuka także informacji na temat wieku Marka Sierockiego. Dziennikarz urodził się 27 lipca 1959 roku w Zielonce, więc w 2021 skończył 62 lata. W sieci nie znajdziemy jednak szczegółów dotyczących jego wzrostu. 

Żoną Marka Sierockiego jest Urszula Sierocka. Para poznała się w klubie w Warszawie, w którym wówczas pracował. 

Dziennikarz nie posiada konta na Instagramie.

RadioZET.pl