Zamknij

Marsz Niepodległości 2018 - Warszawa: trasa, godzina, hasło, kiedy?

Redakcja
31.10.2018 13:06
Marsz Niepodległości 2018 - TRASA, GODZINA, HASŁO i KIEDY w Warszawie?
fot. Youtube / Marsz Niepodległości

Kiedy odbędzie się Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie, o której godzinie wyruszy i jakie jest hasło tegorocznej edycji? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat kolejnej edycji marszu.

Marsz Niepodległości 2018 - Warszawa: TRASA, GODZINA, HASŁO. Kiedy odbędzie się Marsz Niepodległości 2018? Poniżej zebraliśmy najważniejsze szczegóły.

Kiedy Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie? [TRASA, GODZINA, MAPA]

Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie odbędzie się w niedzielę, 11 listopada. Uczestnicy wyruszą o godzinie 14.00 z Ronda Dmowskiego, aby uczcić święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzenie uzyskało status cyklicznego, co oznacza, że trasa będzie taka sama jak w ubiegłym roku.

» Masz Niepodległości 2018 - Warszawa: program wydarzenia, plan trasy

Trasa Marszu Niepodległości 2018 przebiegnie ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, aby na koniec wejść na Błonia Stadionu Narodowego. Łącznie do przebycia jest ponad 3 km. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy będą szli wolno, dlatego zachęcają do udziału również osoby starsze.

Hasło Marszu Niepodległości 2018 w Warszawie

W tym roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, hasło Marszu Niepodległości 2018 w Warszawie brzmi: "Bóg, honor i ojczyzna". Jak podkreślił Prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz: Jest to hasło, które wszyscy dobrze znamy. Jest ono kwintesencją drogi do odzyskania niepodległości. Jest kwintesencją marszów niepodległości.

Więcej informacji, a także wszelkie aktualności dotyczące Marszu Niepodległości 2018 w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej marszniepodleglosci.pl

RadioZET.pl/KP