Zamknij

Marsz Żołnierzy Wyklętych 2019: kiedy i gdzie przejdzie? [MIASTA]

Redakcja
01.03.2019 09:13
Marsz Żołnierzy Wyklętych: kiedy i gdzie przejdzie? [MIASTA]
fot. pixabay.com

Marsz Żołnierzy Wyklętych 2019 zaplanowano na 1 marca w kilkudziesięciu polskich miastach. Jak mówią organizatorzy, uroczyste pochody mają być okazją do uczczenia pamięci wszystkich, którzy opierali się komunistycznym władzom Polski. Sprawdzamy gdzie i kiedy odbędą się Marsze Żołnierzy Wyklętych.  

Marsz Żołnierzy Wyklętych 2019. Kiedy i gdzie odbędą się pochody ku czci żołnierzy z niepodległościowego podziemia? Sprawdzamy najważniejsze informacje dotyczące zbliżających się Marszów Żołnierzy Wyklętych.

>> Dlaczego 1 marca 2019 wiszą flagi? Jakie święto wypada w piątek 1.03?

Marsz Żołnierzy Wyklętych 2019 roku

Marsz Żołnierzy Wyklętych jest organizowany co roku, 1 marca. W różnych miastach na terenie całej Polski gromadzą się na nim głównie środowiska narodowe i patriotyczne.

- Jak co roku zapraszamy na marsz upamiętniający bohaterów podziemia niepodległościowego. Wielu z nich wciąż nie doczekało się godnego uczczenia. Co więcej, decyzją władz stolicy patronami ulic w Warszawie zostaną znów przedstawiciele komunistycznego reżimu. Dla nas wzorami pozostają ci, którzy stanęli do walki z wrogami naszej Ojczyzny. Dlatego w dniu ich święta chcemy przypomnieć warszawiakom i wszystkim Polakom o ich bohaterstwie – piszą organizatorzy.

Marsz Żołnierzy Wyklętych odbędzie się także w 2019 roku

>> Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - co to za święto i jaka jest jego historia?

Marsz Żołnierzy Wyklętych. Gdzie się odbędzie? [MIASTA]

Marsz Żołnierzy Wyklętych w 2019 roku odbędzie się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Są też miejsca, gdzie Marsz ze względu na decyzje administracyjne nie przejdzie – np. w Hajnówce w woj. podlaskim. Marsz Żołnierzy Wyklętych ma odbyć się m.in. Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie.

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Warszawie. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Warszawie wyruszy 1 marca spod Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej 37. Obchody organizują ONR ABC, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, WiN Inspektorat Warszawa i Żołnierze Chrystusa.

>> Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2019 - obchody w Warszawie [PROGRAM]

RadioZET.pl/PZ