Zamknij

Marta Wiejak - kim jest uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"? [WIEK, WZROST]

Jolanta Waligóra
10.05.2019 11:33
Marta Wiejak - kim jest uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"? [WIEK, WZROST]
fot. instagram.com/marta_wiejak

Marta Wiejak to uczestniczka nowej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wiele osób może ją kojarzyć przede wszystkim z występów w teatrze Roma, gdzie zagrała m.in. w musicalu "Piloci". Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Marty Wiejak można znaleźć poniżej.

Kim jest Marta Wiejak? Wiek, wzrost, brat, Roma, "Piloci", Instagram, kariera, osiągnięcia, życie prywatne i inne informacje na temat uczestniczki programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", można znaleźć poniżej.

Marta Wiejak z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - kim jest?

Marta Wiejak pochodzi z Puław, gdzie przez kilkanaście lat uczęszczała do Zespołu Baletowego "Etiuda". W 2003 roku zajęła II miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym. W 2009 roku Marta Wiejak skończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni. Aktorka współpracuje m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie, Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie. 

Dodatkowo występuje w teatrze Roma. Marta Wiejak do tej pory znalazła się w obsadzie takich musicali, jak "Ale musicale", "Deszczowa piosenka", "Księga dżungli", "Alicja w krainie czarów" czy bijącego rekordy popularności "Piloci". Marta Wiejak wcieliła się tam w rolę Alice. 

Jako aktorka mocapowa brała udział w tworzeniu gier komputerowych, m.in. "Wiedźmin 2: Zabójcy królów", "This War of Mine" i "Shadow Warrior 1". 

Marta Wiejak w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" bierze udział m.in. z Antkiem Smykiewiczem, Igą Krefft, Kamilem Pawelskim ( Ekskluzywny Menel), Katarzyną Dąbrowską oraz Kazimierzem Mazurem.

Marta Wiejak - wiek, wzrost, brat, Instagram

Wielu widzów programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i nie tylko, zastanawia się, ile lat ma Marta Wiejak. Co ciekawe, informacja na ten temat, podobnie jak szczegóły dotyczące jej wzrostu, nie są znane. Możliwe, że podczas odcinków show dowiemy się czegoś więcej.

Bratem Marty Wiejak jest Adam Wiejak, popularny youtuber, który szerzej znany jest pod pseudonimem "Poszukiwasz". W filmach na swoim kanale opowiada o zabawnych wideo, które znalazł w sieci. 

Aktorka, jak większość gwiazd, aktywna jest w mediach społecznościowych. Marta Wiejak na Instagramie figuruje pod nazwą: marta_wiejak. Na jej profilu można znaleźć zarówno zdjęcia z pracy, jak i z życia prywatnego. 

RadioZET.pl/teatrroma.pl/JW