Zamknij

Masa Krytyczna - Warszawa, czerwiec 2019: trasa, data, godzina, utrudnienia [INFORMATOR]

Karolina Piotrowska
25.06.2019 14:52
Masa Krytyczna - Warszawa, czerwiec 2019: trasa, data, godzina, utrudnienia [INFORMATOR]
fot. Shutterstock

Masa Krytyczna w czerwcu 2019 roku po raz kolejny przejedzie ulicami Warszawy. Sprawdzamy, kiedy odbędzie się wydarzenie, jaka jest trasa Czerwcowej Masy Krytycznej w Warszawie i jakie utrudnienia mogą wystąpić na drogach.

Warszawska Masa Krytyczna w czerwcu 2019 - trasa, data, godzina, utrudnienia: kiedy i gdzie odbędzie się kolejny przejazd rowerowy? Sprawdzamy szczegółowe informacje oraz trasę Czerwcowej Masy Krytycznej.

Masa Krytyczna w czerwcu 2019 - Warszawa: kiedy kolejne wydarzenie i o której godzinie?

Najbliższa Czerwcowa Masa Krytyczna w Warszawie zaplanowana została na piątek, 28 czerwca 2019 roku. Jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy pojadą po "spójną, bezpieczną sieć dróg rowerowych w Warszawie". 

Przejazd Warszawskiej Czerwcowej Masy Krytycznej ulicami miasta ruszy o godzinie 19.00 z placu Zamkowego. Wydarzenie potrwa prawdopodobnie do godziny 21.00.

Przypominamy również, że w trakcie wydarzenia na trasie Masy Krytycznej ulice Warszawy zostaną czasowo zamknięte dla ruchu samochodów. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku: Czerwcowa Masa Krytyczna.

Warszawska Masa Krytyczna - czerwiec 2019: TRASA, dystans

Trasa przejazdu Warszawskiej Masy Krytycznej w czerwcu 2019 roku przedstawia się następująco: plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Świętokrzyska, rondo ONZ, Jana Pawła II, Grzybowska, Żelazna, aleje Jerozolimskie, plac Zawiszy, Grójecka, Kopińska, Szczęśliwicka, Dickensa, Urbanistów, Korotyńskiego, Pawińskiego, Banacha, Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńska, Koszykowa, plac Konstytucji, Marszałkowska, rondo Dmowskiego, aleje Jerozolimskie, rondo de Gaulle'a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy. Łącznie uczestnicy pokonają dystans 17,5 km.

Poniżej znajdziecie mapę, na której zaznaczona jest dokładna trasa Czerwcowej Masy Krytycznej.

Organizatorzy apelują:

- Ponieważ własnie zaczęły się wakacje - przypominamy, by na letnie rowerowe wyprawy rower był przygotowany technicznie. Rower musi mieć wymagane wyposażenie! i żebyśmy my, rowerzyści, byli przygotowani. Na wakacyjne wyprawy warto przypomnieć sobie wiedzę o znakach sygnałach i przepisach PoRD - taki komunikat możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Warszawskiej Masy Krytycznej. Również tam można znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat kolejnych wydarzeń.

Legalne przejazdy Masy Krytycznej ulicami Warszawy odbywają się regularnie od 2002 r. W każdy ostatni piątek miesiąca rowerzyści jadą wyznaczoną trasą, korzystając z całej szerokości jezdni zajmowanej na co dzień przez samochody. Celem akcji jest promowanie roweru jako środka codziennego transportu i walka o tworzenie nowej infrastruktury rowerowej. W czerwcu 2019 Warszawska Masa Krytyczna przejedzie pod hasłem "rowerem bezpiecznie na wakacje". Przejazdy są rejestrowane w ratuszu i eskortowane przez policję. Przez 14 lat Masa jechała ulicami ponad 150 razy. We wrześniu 2017 roku Warszawska Masa Krytyczna przejechała po raz ostatni w dotychczasowej formule. Choć na jakiś czas akcja została zawieszona i przejazdy odbywały się tylko w wyjątkowe dni jako akcje okolicznościowe (np. Masa Powstańcza czy Masa świąteczna), Warszawska Masa Krytyczna od 2019 roku znów się odbywa.

RadioZET.pl/KP