Zamknij

Maseczki wielorazowe - gdzie kupić bawełniane maseczki z filtrem ochronne na twarz?

Karolina Piotrowska
15.04.2020 12:11
Maseczki wielorazowe - gdzie kupić bawełniane maseczki wielokrotnego użytku z filtrem i jak prać?
fot. Shutterstock

W związku z dużymi brakami w aptekach jeśli chodzi o rękawiczki czy ochronne jednorazowe maseczki, wiele osób szuka informacji o tym, gdzie kupić maseczki wielorazowe bawełniane z filtrem, bawełniane, ochronne na twarz, a także ile kosztują i jak je prać, aby wykonać to prawidłowo i bezpiecznie. W poniższym artykule zbieramy informacje na ten temat.

Maseczki wielorazowe - gdzie kupić bawełniane maseczki z filtrem ochronne na twarz? Sprawdzamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania wśród internautów.

Maseczki wielorazowe - jak prać, w ilu stopniach i czy trzeba je prasować?

Maseczki wielorazowe - gdzie kupić bawełniane wielorazowe maseczki z filtrem i ile kosztują? [CENA]

W tej chwili jednorazowe maseczki nie są dostępne w sprzedaży lub są dostępne w bardzo ograniczonych ilościach. Ze względu na brak dostępności specjalistycznych, medycznych materiałów ochrony osobistej, coraz częściej decydujemy się na zakup maseczek wielorazowych lub korzystamy z wykonywanych samodzielnie masek. Ochronne maseczki wielorazowe można w tej chwili kupić m.in. na Allegro lub innych serwisach tego typu.

Noszenie maseczek - od kiedy obowiązkowe, do kiedy i gdzie trzeba je nosić?

Cena ochronnej bawełnianej maseczki wielokrotnego użytku najczęściej wynosi około 10-20 złotych w zależności od miejsca zakupu. Dodatkowo najczęściej należy dokupić jeszcze filtr, który należy umieścić w kieszonce wewnątrz maski. Uwaga - filtra nie można prać. 

Koronawirus. Biedronka sprzedaje maseczki ochronne

Ochronne maseczki wielokrotnego użytku na twarz - gdzie można je kupić i jak prać?

Wiele marek odzieżowych również zaangażowało się w akcję pomocy w zdobyciu niezbędnych środków ochrony osobistej. Oprócz wsparcia szpitali i placówek medycznych, w których udzielana jest pomoc osobom zakażonym, maseczki wielokrotnego użytku na własne potrzeby można kupić na ich stronach internetowych. Przykładami takich marek są Me Complete czy Pandemask (by LuzBluz). Więcej informacji można znaleźć na ich stronach internetowych. Bawełnianą ochronną maseczkę wielorazową na twarz można również wykonać samodzielnie w domu, a dodatkowo dokupić do niej filtr ochronny. 

Maseczki jednorazowe - gdzie kupić maseczki na twarz i ile kosztują? [KORONAWIRUS]

Należy pamiętać, aby nie dotykać maseczki wielokrotnego użytku od jej zewnętrznej strony. W ten sposób unikamy kontaktu z zarazkami, które mogą znajdować się na materiale. Po zdjęciu maseczki nie należy odkładać jej w miejsca typu stół, krzesła, blaty, czyli takie, które są przez użytkowane na co dzień. Najlepiej umieścić ją w szczelnym opakowaniu i odłożyć do czasu prania.

Jak zrobić maseczkę bez szycia ochronną na twarz w kilka minut? [KORONAWIRUS]

Maseczki wielorazowe należy prać w temperaturze minimum 60 stopniach Celsjusza, a najlepiej ustawić temperaturę na 90 stopni Celsjusza. Po wypraniu i wysuszeniu maseczek należy je wyprasować z użyciem maksymalnej temperatury (minimum 100-110 stopni Celsjusza), a następnie przechowywać w czystym miejscu do czasu użycia. 

Jak uszyć maseczkę ochronną z kieszonką na filtr ręcznie w domu w 3 minuty?

RadioZET.pl/gazeta.pl/KP