Zamknij

Maseczki wielorazowe - jak prać, w ilu stopniach i czy trzeba je prasować?

Karolina Piotrowska
09.04.2020 17:42
Maseczki wielorazowe - jak prać, w ilu stopniach i czy trzeba je prasować?
fot. Shutterstock

Po zakupie maseczki wielorazowej warto wiedzieć, jak bezpiecznie z niej korzystać. W poniższym artykule zebraliśmy informacje o tym, jak prać maseczki wielorazowe, aby zrobić to prawidłowo i bezpiecznie, a także w ilu stopniach należy je wyprać i czy trzeba je wyprasować.

Maseczki wielorazowe - jak prać, w ilu stopniach i czy trzeba je prasować? Sprawdzamy informacje o tym, jak prać maseczki wielorazowe, w ilu stopniach, czy trzeba je prasować, gdzie i jak przechowywać oraz jak uprać je prawidłowo i bezpiecznie.

Koronawirus. Biedronka sprzedaje maseczki ochronne

Maseczki wielorazowe - jak prać i w ilu stopniach?

Wiele osób zastanawia się, czy można i jak prać maseczki wielorazowe, aby zrobić to prawidłowo i przede wszystkim bezpieczne. Należy pamiętać, aby nie dotykać maseczki od jej zewnętrznej strony. W ten sposób unikamy kontaktu z zarazkami, które mogą znajdować się na materiale. Po zdjęciu maseczki nie należy odkładać jej w miejsca typu stół, krzesła, blaty, czyli takie, które są przez użytkowane na co dzień. Najlepiej umieścić ją w szczelnym opakowaniu i odłożyć do czasu prania.

Najważniejsze jest, aby przed włożeniem do pralki maseczek wielorazowych założyć rękawiczki i dopiero po tej czynności przystąpić do przygotowania prania. Po włożeniu maseczek do bębna pralki, należy ostrożnie zdjąć rękawiczki i wyrzucić je, a następnie umyć ręce. Maseczki wielorazowe należy prać w temperaturze minimum 60 stopniach Celsjusza, a najlepiej ustawić temperaturę na 90 stopni Celsjusza.

Maseczki wielorazowe - gdzie kupić bawełniane maseczki z filtrem ochronne na twarz?

Jak prać maseczki wielorazowe i czy trzeba je prasować po wysuszeniu?

Bardzo ważne jest również to, że maseczki wielorazowe powinny być prane oddzielnie. Nie można podczas tego samego cyklu prania dołożyć do bębna innych noszonych przez nas rzeczy.

Po wypraniu i wysuszeniu maseczek wielorazowych należy je wyprasować z użyciem maksymalnej temperatury (minimum 100-110 stopni Celsjusza), a następnie przechowywać w czystym miejscu do czasu użycia. 

Maseczki wielorazowe można także dezynfekować, używając w tym celu środka antybakteryjnego na bazie alkoholu w sprayu. W tym celu należy obficie spryskać powierzchnię maseczki środkiem i pozostawić do wyschnięcia, jednak jako bardziej skuteczne zaleca się pranie w wysokich temperaturach. 

Koronawirus: NOWE OBOSTRZENIA. Co wolno, a co jest zabronione? [ZAOSTRZENIA, RESTRYKCJE, 9.04]

RadioZET.pl/KP