Zamknij

MasterChef 8 - kto wygrał ósmą edycję programu i kim jest zwycięzca? [FINAŁ 8.12.2019]

Jolanta Waligóra
09.12.2019 09:05
MasterChef 8 - kto wygrał ósmą edycję programu i kim jest zwycięzca? [FINAŁ 8.12.2019]
fot. Damian KLAMKA/East News

Kto wygrał 8. edycję "MasterChefa"? Finał popularnego programu TVN odbył się w niedzielę, 8 grudnia. To właśnie wtedy poznaliśmy wielkiego zwycięzcę show i dowiedzieliśmy się, kto otrzymał tytuł najlepszego kucharza. Po ogłoszeniu wyników zaktualizowaliśmy artykuł i sprawdziliśmy, kto wygrał "MasterChefa" 8.12.2019.

"MasterChef 8" - FINAŁ: kto wygrał ósmą edycją programu TVN i kim jest zwycięzca? Kto został laureatem najnowszego sezonu show? Kiedy poznamy ostateczne wyniki? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kto wygrał 8. edycję "MasterChefa" 8.12.2019.

MasterChef 8 - kto wygrał ósmą edycję programu?

Informacje na temat tego, kto wygrał 8. edycję "MasterChefa" 2019, niewątpliwie wzbudzają najwięcej emocji. Nic dziwnego, w końcu program ten cieszy się dużą popularnością, a przez lata emisji zyskał sobie wiele zwolenników. 

Do wielkiego finału awansowało czworo uczestników i to właśnie ktoś z nich został zwycięzcą 8. edycji "MasterChefa" 8.12.2019. O nagrodę walczyli: Magdalena Cichocka, Anna Łempicka, Magdalena Waś oraz Grzegorz Zawierucha. 

Finał "MasterChefa 8" był wyjątkowy. Ostatni odcinek programu podzielono na trzy krótkie etapy, a w każdym z nich można było zdobyć od 1 do 4 punktów. Uczestnicy programu mieli do przygotowania suflet, danie z wątróbki oraz crêpes Suzette z lodami. Naturalnie finaliści show musieli działać pod presją czasu, co niewątpliwie nie należy do łatwych zadań. W tym etapie dwie osoby z największą liczbą punktów awansowały do dalszej fazy zmagań o zwycięstwo. W kolejnym i zarazem ostatnim etapie uczestnicy mieli za zadanie przygotować przystawkę oraz danie główne. 

Zwycięzcą 8. edycji "MasterChefa" został Grzegorz Zawierucha.

Grzegorz Zawierucha - gotowanie towarzyszy mu od dziecka. Rodzice dużo pracowali, więc Zawierucha często troszczył się o obiad dla siebie i rodzeństwa. Co warto podkreślić, rodzina finalisty MC jest wyjątkowo liczna: ma on bowiem 3 rodzeństwa biologicznego i 20 rodzeństwa przybranego. Rodzice kucharza – amatora prowadzą bowiem rodzinny dom dziecka.

Poniżej zamieszczamy krótkie sylwetki pozostałych finalistów programu. 

Marlena Cichocka chciałaby mieć swoje bistro i w nim gotować dla ludzi. Jej ulubionymi szefami kuchni są Karol Okrasa i Julia Child – marzy o pisaniu książek kucharskich takich jak ona. Lubi potrawy wschodnie, włoskie i polskie. Rozbierania mięsa i filetowania ryb nauczył ją dziadek. Kiedy nie gotuje, pomaga mężowi prowadzić agencję artystyczną. W wolnych chwilach podróżuje, fotografuje i żongluje. 

Magda Waś od lat współpracuję z największymi korporacjami branży IT i ma bogate doświadczenie zawodowe, m.in. w mediach, gdzie piastowała stanowisko redaktor naczelnej magazynów branżowych „Twoja Komórka" i „Komórka i Biznes" oraz jako analityk finansowy w międzynarodowej grupie Havas. 

Anna Łempicka, ma 26 lat i pochodzi z Grajewa, a do programu przyjechała z Marek. Do nowej edycji zgłosiła się, ponieważ od 4 lat zajmuje się streamowaniem, ale pokochała też gotowanie, dlatego chciałaby rozwinąć się też w innym kierunku. Jej ulubione potrawy to m.in. te z makaronami, mączne rzeczy, wypieki i... warzywa.

Zagłosuj

Kto powinien wygrać 8. edycję "MasterChefa"?

Liczba głosów:

Finał MasterChefa 8 - kiedy i gdzie oglądać ostatni odcinek programu?

Finał 8. edycji "MasterChefa" odbył się w niedzielę, 8 grudnia 2019 roku. Długo wyczekiwany ostatni odcinek programu można było obejrzeć o godzinie 20:00 na antenie TVN.

Nagrodą w programie "MasterChef" jest 100 tysięcy zł oraz możliwość wydania własnej książki kucharskiej. 

Przypomnijmy, że do tej pory zwycięzcami "MasterChefa" zostali: Barbara Ritz, Beata Śniechowska, Dominika Wójciak, Damian Kordas, Magdalena Nowaczewska, Mateusz Zielonka oraz Aleksandra Nguyen.

RadioZET.pl/JW