Zamknij

Mateusz Morawiecki prywatnie: kim jest?

Redakcja
07.12.2017 17:32
Mateusz Morawiecki z żoną, dzieci - prywatnie kim jest
fot. EAST NEWS

Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera RP. Kim jest prywatnie? Ile ma lat, czy ma dzieci? Sprawdzamy najczęściej wyszukiwane w sieci informacje na temat polityka PiS.

Mateusz Morawiecki to następca Beaty Szydło na fotelu premiera. 8 grudnia Szydło złoży na ręce prezydenta Andrzej Dudy swoją rezygnację, a to właśnie nazwisko Morawieckiego najczęściej podawane jest w kontekście poszukiwań jej następcy. Kim jest Mateusz Morawiecki prywatnie? Ile ma lat, jak wygląda jego rodzina? Sprawdzamy informacje najczęściej wyszukiwane o nim w sieci.

Mateusz Morawiecki - wiek: ile lat ma prawdopodobny następca Beaty Szydło?

Mateusz Jakub Morawiecki, bo tak dokładnie nazywa się ten polityk, urodził się 20 czerwca 1968 we Wrocławiu. Obecnie ma 49 lat i piastuje stanowisko ministra finansów oraz przewodniczącego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, a w 1992 historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Potem kształcił się także na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University. W 1995 uzyskał dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Naukę kontynuował m.in. na studiach podyplomowych z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu.

W latach 80-tych w prasie podziemnej publikował własne artykuły, działał też w założonej przez ojca Solidarności Walczącej oraz w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W latach 90-tych działał w firmach wydawniczych, potem prowadził projekty badawcze w zakresie bankowości i makroekonomii na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem, a od 1998 był zastępcą dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Jego kariera polityczna stopniowo zaczęła się rozwijać. 9 listopada 2015 zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK, z którym związany był od 1998 roku. 16 listopada 2015 roku objął urzędy wicepremiera i ministra rozwoju w rządzie Beaty Szydło. W marcu 2016 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki prywatnie [żona, dzieci]

Mateusz Morawiecki z żoną Iwoną doczekał się czwórki dzieci. Jednak o rodzinie polityka wiadomo niewiele, gdyż on sam stroni od udzielania informacji o swoim życiu prywatnym. Jak informuje serwis Wszystkoconajwazniejsze.pl w artykule o rodzinie i pochodzeniu Mateusza Morawieckiego, polityk i jego żona poznali się jeszcze w szkole podstawowej, a pobrali na studiach.

"To bardzo dobre, udane małżeństwo. Iwona i Mateusz mają czworo dzieci, starsi – córka i syn – już na studiach i dwójka – w wieku przedszkolnym" Wszystkoconajwazniejsze.pl cytuje Wojciecha Myśleckiego. Dalej czytamy, że "żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe".

Najstarsze z dzieci Morawieckich już studiują. Żona opiekuje się młodszymi.

RadioZET.pl/Wszystkoconajwazniejsze.pl/SA
Wyciskarki do owoców - jakie soki robić w domu?