Zamknij

Mateusz Szymkowiak - kto to jest? [WIEK, WZROST, ŻYCIORYS, RODZINA, INSTAGRAM]

23.11.2020 15:55
Mateusz Szymkowiak - kto to jest? [WIEK, WZROST, ŻYCIORYS, RODZINA, INSTAGRAM]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / East News

Mateusz Szymkowiak poprowadzi ceremonię otwarcia Eurowizji Junior 2020. Znany jest on m.in. jako reporter w programie TVP2 "Pytanie na Śniadanie". W poniższym artykule dowiecie się, kto to jest Mateusz Szymkowiak i najważniejsze informacje na temat dziennikarza.

Kto to jest Mateusz Szymkowiak? Wiek, Instagram, życiorys, rodzina, wzrost, data urodzenia i inne informacje o dziennikarzu zebraliśmy w poniższym artykule.

Mateusz Szymkowiak - kto to? [WIEK, DATA URODZENIA, ŻYCIORYS, WZROST]

Mateusz Szymkowiak urodził się w 1987 roku. Ma 32 lata, około 1,8 metra wzrostu, jego rodzinnym miastem są Kielce. Mateusz Szymkowiak nie mówi w sieci zbyt wiele na temat swojego życia prywatnego. Sam o sobie na oficjalnym fanpage'u na Facebooku przedstawia się tak:

Mateusz Szymkowiak - dziennikarz i prezenter. Mówią o nim: chodząca energia, człowiek – wulkan, power men. Cechy charakterystyczne: krótkie postawione blond włosy, okulary w wyrazistej, czarnej oprawce, uśmiech, urocze wymawianie głoski "R". W ubiorze- zdecydowanie styl sportowy.

Pierwszy kontakt z telewizją Mateusz miał już w wieku… 14 lat podczas stażu przy programie TVN "Chwila prawdy". Kiedy skończył magiczne 18 lat - został pracownikiem stacji muzycznej Viva. Dwa lata później trafił do TVP i z tą stacją jest do dziś związany.

Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku dostał się na trzy kierunki: dziennikarstwo, europeistykę i socjologię. Jak sam podkreśla, dziś uważa, że socjologia to był świetny wybór, bo studia pokazały mu, że świat nie jest jednowymiarowy, że ludzka różnorodność i relacje międzyludzkie są inspirujące i fantastyczne. Z ciekawostek na jego temat, często podkreśla, że zna podstawy języka migowego.

Mateusz Szymkowiak poprowadzi ceremonię otwarcia Eurowizji Junior 2020.

Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka, życie prywatne. Kim jest dziennikarz?

Facebook i Instagram Mateusza Szymkowiaka

Instagram Mateusza Szymkowiaka to @mateusz_szymkowiak_. Relacjonuje on tam m.in. imprezy, na których pojawia się jako współprowadzący i informuje swoich fanów o swoich działaniach zawodowych. Jest również aktywny na Facebooku, gdzie można go znaleźć jako Mateusz Szymkowiak.

RadioZET.pl