Zamknij

Matti Nykanen nie żyje. Kim był? Przyczyna śmierci, rodzina, sukcesy, wiek

Redakcja
04.02.2019 12:06
Matti Nykanen nie żyje. Kim był? Dlaczego zmarł?
fot. East News

Matti Nykanen nie żyje – taką tragiczną informację podały w poniedziałek rano serwisy informacyjne. Fin był uważany za legendę skoków narciarskich, a także jednego z najbardziej utytułowanych sportowców w tej dziedzinie – zdobył m.in. cztery złote medale olimpijskie. Przedstawiamy sylwetkę Mattiego Nykanena: sukcesy, wiek oraz jego rodzinę.

Kim był Matti NykanenDlaczego zmarł? Jakie były sukcesy Mattiego Nykanena? Odpowiadamy na pytania dotyczące legendarnego fińskiego skoczkaPodajemy informacje o Mattim Nykanenie: rodzina wzrost, waga, sukcesy.

Matti Nykanen nie żyje: przyczyna śmierci. Ile miał lat? [WIEK]

Matti Nykanen nie żyje. Legendarny skoczek zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miał 55 lat. Póki co nie została podana przyczyna śmierci Mattiego Nykanena. 

>> Matti Nykaenen - próba zamordowania żony, więzienie. Ciemna strona legendy skoków

Rodzina Mattiego Nykanena

Matti Nykanen miał troje dzieci. Skoczek pięć razy był żonaty, a dodatkowo kilkakrotnie zaręczał się. Ostatnie małżeństwo Mattiego Nykanena – z Pią Talonpoiką – wytrwało od lipca 2014 aż do śmierci skoczka.

Kim był Matti Nykanen? [SUKCESY]

Matti Nykanen pozostaje najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii skoków narciarskich: cztery razy zdobywał mistrzostwo olimpijskie, na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym wywalczył dziewięć medali. Pięć razy był na podium mistrzostw świata w lotach, czterokrotnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Matti Nykanen jako jedyny skoczek indywidualnie wygrał Puchar Świata, konkurs na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwa świata oraz turnieju czterech skoczni.

RadioZET.pl/wikipedia.com/PZ