Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Matti Nykanen nie żyje. Kim był? Przyczyna śmierci, rodzina, sukcesy, wiek

04.02.2019 12:06

Matti Nykanen nie żyje – taką tragiczną informację podały w poniedziałek rano serwisy informacyjne. Fin był uważany za legendę skoków narciarskich, a także jednego z najbardziej utytułowanych sportowców w tej dziedzinie – zdobył m.in. cztery złote medale olimpijskie. Przedstawiamy sylwetkę Mattiego Nykanena: sukcesy, wiek oraz jego rodzinę.

Matti Nykanen nie żyje. Kim był? Dlaczego zmarł? fot. East News

Kim był Matti NykanenDlaczego zmarł? Jakie były sukcesy Mattiego Nykanena? Odpowiadamy na pytania dotyczące legendarnego fińskiego skoczkaPodajemy informacje o Mattim Nykanenie: rodzina wzrost, waga, sukcesy.

Matti Nykanen nie żyje: przyczyna śmierci. Ile miał lat? [WIEK]

Matti Nykanen nie żyje. Legendarny skoczek zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miał 55 lat. Póki co nie została podana przyczyna śmierci Mattiego Nykanena. 

>> Matti Nykaenen - próba zamordowania żony, więzienie. Ciemna strona legendy skoków

Rodzina Mattiego Nykanena

Matti Nykanen miał troje dzieci. Skoczek pięć razy był żonaty, a dodatkowo kilkakrotnie zaręczał się. Ostatnie małżeństwo Mattiego Nykanena – z Pią Talonpoiką – wytrwało od lipca 2014 aż do śmierci skoczka.

Kim był Matti Nykanen? [SUKCESY]

Matti Nykanen pozostaje najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii skoków narciarskich: cztery razy zdobywał mistrzostwo olimpijskie, na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym wywalczył dziewięć medali. Pięć razy był na podium mistrzostw świata w lotach, czterokrotnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Matti Nykanen jako jedyny skoczek indywidualnie wygrał Puchar Świata, konkurs na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwa świata oraz turnieju czterech skoczni.

RadioZET.pl/wikipedia.com/PZ

Oceń