Zamknij

Matura 2018: przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Co będzie?

Redakcja
04.05.2018 12:06
Matura 2018: przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi.
fot. Krzysztof Korczak/REPORTER/EASTNEWS

Przecieki maturalne 2018 to jeden z najczęściej wyszukiwanych tematów przez licealistów na kilka dni przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości. Jak co roku, w tym czasie w internecie pojawia się wiele informacji na temat rzekomych wycieków oficjalnych arkuszy CKE. Czy rzeczywiście w sieci możemy trafić na przecieki maturalne 2018 z polskiego, czy matematyki i tym samym dowiedzieć się, co będzie na teście? Sprawdzamy, czy to możliwe, by pytania maturalne pojawiły się w internecie na kilka dni przed prawdziwym egzaminem.

Matura 2018: przecieki, zagadnienia, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Czy to możliwe, żeby na kilka dni przed oficjalnym egzaminem dojrzałości doszło do wycieku arkuszy CKE maturalnych? Odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań i sprawdzamy, czy przecieki maturalne 2018 są możliwe.

» Matura 2018 CKE - TERMINY: matematyka, angielski i inne [KALENDARZ] «

» Matura 2018: poprawka - kiedy egzaminy poprawkowe? [TERMINY] «

Matura 2018: przecieki, arkusze CKE, pytania i odpowiedzi

Licealiści napiszą egzamin dojrzałości już na początku maja. W piątek, 4.05. trzecioklasiści zmierzą się z językiem polskim. Z kolei 7 i 8 maja wykażą się wiedzą z zakresu matematyki oraz języka angielskiego. Przed nimi zatem ostatnie chwile na powtórzenie najważniejszych zagadnień i usystematyzowanie swojej wiedzy. Wielu uczniów na kilka dni przed egzaminem liczy także na łut szczęścia i na internetowych forach oraz specjalnych grupach na Facebooku, poszukuje informacji na temat przecieków maturalnych 2018 z matematyki czy polskiego.

DLA TESTU ZRÓB NASZ QUIZ Z PRZYKŁADOWYMI ZAGADNIENIAMI MATURALNYMI:

Sprawdź, czy zdałbyś maturę z języka polskiego
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy zdałbyś maturę z języka polskiego

Sprawdź, czy zdałbyś maturę z języka polskiego

Buntownik, człowiek, który przeciwstawia się obowiązującym w społeczeństwie normom, a jednocześnie osoba zagubiona, tajemnicza, kierująca się w życiu emocjami to:

Przypominamy, że nie ma możliwości, by w sieci, przed terminem prawdziwego egzaminu zostały udostępnione jakiekolwiek przecieki maturalne 2018, arkusze CKE czy pytania, które rzekomo pojawią się na teście. Dlatego nie warto wierzyć podobnym informacjom.

» Matura 2018: zasady i procedury. Co można przynieść, a czego nie wolno? [LISTA] «

» Matura 2018: jak wygląda egzamin dojrzałości? «

» Matura ustna angielski 2018: zestawy, pytania, tematy. Co będzie? «

Przecieki: matura 2018 - co będzie na egzaminie maturalnym?

Ostrzegamy wszystkich, którzy w internecie natrafili na przecieki maturalne 2018. Jak już wspominaliśmy powyżej, nie jest możliwe, by arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z matury 2018, pojawiły się w sieci przed oficjalnym rozpoczęciem testu. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, egzamin dojrzałości musiałby zostać powtórzony. Dlatego nie należy wierzyć podobnym informacjom.

Wszystkie strony, które zamieszczają informacje o rzekomych przeciekach maturalnych 2018 z polskiego czy matematyki, zazwyczaj proszą o wysłanie bardzo drogiego SMS-a, w celu otworzenia dostępu do arkuszy CKE, które pojawią się na właściwym teście. Niestety zazwyczaj po wysłaniu takiej wiadomości, wyświetlają się jedynie arkusze z poprzednich lat, które na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, można znaleźć i pobrać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Dlatego nie należy wierzyć w żadne informacje zamieszone na stronach rzekomo zapewniających dostęp do przecieków maturalnych 2018. W przeciwnym wypadku możemy paść ofiarą oszustwa.

Jak się zatem przygotować do testu? Przede wszystkim przed maturą 2018 warto przejrzeć arkusze z poprzednich lat. Często jest tak, że bardzo podobne pytania lub typy zadań mogą się powtórzyć na naszym egzaminie. Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów, którzy w 2018 roku podchodzą do egzaminu dojrzałości i życzymy powodzenia!

» Matura ustna polski 2018: tematy, zestawy pytań. Co będzie? «

» Maturalne przesądy: co przynosi szczęście na egzaminie maturalnym? «

RadioZET.pl/JW