Zamknij

Matura 2019 - WYNIKI ONLINE. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki w internecie? [LOGOWANIE]

Jolanta Waligóra
03.07.2019 16:01
Matura 2019 - WYNIKI ONLINE. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki w internecie?
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER/EASTNEWS

Kiedy wyniki matur 2019 online, gdzie będzie można je sprawdzić i w jaki sposób to informacje, które szczególnie interesują wszystkich tegorocznych maturzystów, którzy w maju podeszli do egzaminu dojrzałości. W końcu oczekiwanie na wyniki dla wielu jest nawet bardziej stresujące niż sam egzamin. Szczegółowe informacje o wynikach matur 2019 i logowaniu do systemu, można znaleźć poniżej.

Wyniki matur 2019 - LOGOWANIE: kiedy sprawdzić wyniki online? Gdzie będą dostępne w internecie? W jaki sposób można to zrobić? Przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje o wynikach matur 2019 online.

Matura poprawkowa 2019 - kiedy egzaminy poprawkowe i kto je pisze? [DATA]

Matura - WYNIKI 2019: kiedy zostaną opublikowane online? [TERMIN]

Kiedy wyniki matur 2019? Informacji na ten temat, nawet na kilka dni przed rozpoczęciem się egzaminu dojrzałości, szuka w sieci wielu tegorocznych maturzystów, którzy w maju podeszli do testu. Nic dziwnego, w końcu oczekiwanie na wyniki matur 2019 dla wielu uczniów jest nawet bardziej stresujące niż sam egzamin. Wyniki testu opublikowane zostaną w internecie w czwartek, 4 lipca. Ponadto tego dnia wydawane będą świadectwa maturalne. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdali egzamin dojrzałości, dostaną świadectwo maturalne oraz jego odpis. Dokument jest oficjalnym potwierdzeniem wyników uzyskanych podczas egzaminów maturalnych. 

Świadectwa maturalne 2019 - kiedy odbiór świadectw dojrzałości w szkołach?

Matury 2019 pisemne na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego odbyły się w dniach 6-8 maja. W kolejnych dniach uczniowie przystąpili do egzaminów z przedmiotów na poziomie rozszerzonym oraz do matur ustnych.

Wyniki matur 2019 - ONLINE: gdzie i jak sprawdzić? [LOGOWANIE]

Wielu uczniów zastanawia się także, gdzie opublikowane zostaną wyniki matur 2019 online. Będzie można je sprawdzić za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej. W tym celu trzeba będzie wejść w zakładkę "Uczeń", a następnie wpisać swój PESEL oraz hasło, które każdy maturzysta otrzymał wcześniej w swojej szkole.

Matura - wyniki 2019: o której godzinie i gdzie będzie można je sprawdzić online?

Wyniki matury 2019 online na wspomnianej stronie powinny zostać udostępnione w czwartek, 4 lipca między godziną 8.00 a 10.00. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na prawdopodobne przeciążenie serwerów, mogą wystąpić problemy z wejściem na stronę. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas odświeżać stronę. 

Wyniki matur 2019: jak sprawdzić? Kiedy będą? Jak się zalogować?

Przypomnijmy, że aby zdać maturę, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. Ten warunek dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości (z języka polskiego i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym - w formie ustnej i pisemnej - oraz z matematyki na poziomie podstawowym -w formie pisemnej). Wykluczone są z tego całkowicie dodatkowe przedmioty maturalne. 

Matury 2019 - ile trzeba mieć procent, żeby zdać i czy trzeba zdać maturę rozszerzoną?

RadioZET.pl/JW