Zamknij

Matura 2020 - GEOGRAFIA: ODPOWIEDZI i arkusz poziom ROZSZERZONY [ROZWIĄZANIA, 19.06]

19.06.2020 14:08
Matura 2020 - GEOGRAFIA: ODPOWIEDZI i arkusz poziom ROZSZERZONY [ROZWIĄZANIA, 19.06]
fot. JAKUB WYSOCKI/REPORTER / East News

Matura 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi do oficjalnego arkusza CKE to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł przez tegorocznych maturzystów tuż po zakończeniu egzaminu z tego przedmiotu. Jeszcze tego samego dnia, w którym uczniowie zdawali test, będą dostępne arkusze i przykładowe odpowiedzi. Opublikujemy je w poniższym artykule. Sprawdźcie, jak Wam poszło na tegorocznej maturze rozszerzonej z geografii!

Matura 2020: GEOGRAFIA - odpowiedzi i arkusze CKE z geografii na poziomie rozszerzonym znajdziecie poniżej kilka godzin po zakończeniu egzaminu. Artykuł aktualizujemy na bieżąco.

Matura 2020 - GEOGRAFIA: odpowiedzi POZIOM ROZSZERZONY, arkusz CKE [19.06.2020]

Egzamin maturalny z geografii rozpoczął się w piątek, 19 czerwca 2020 o godzinie 9.00 i trwał przez 180 minut. Poniżej opublikujemy oficjalny arkusz z geografii rozszerzonej wraz z kartą odpowiedzi i przykładowymi rozwiązaniami. Po godzinie 14.00 uczniowie będą mogli przeanalizować zadania, które pojawiły się na maturze 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi i przykładowe rozwiązania zostaną udostępnione poniżej.

Pozostałe arkusze maturalne można znaleźć w poniższych artykułach:

Matura 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym jest jednym z częściej wybieranych przedmiotów wśród egzaminów na tym poziomie. Dodatkowo tego samego dnia, czyli w piątek, 19 czerwca 2020 odbyła się matura z historii sztuki na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku odbyła się matura 2020 z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a kolejnego dnia, we wtorek 9 czerwca 2020 roku - matura 2020 z matematyki na poziomie podstawowym. W kolejnych dniach odbywają się egzaminy maturalne pisemne z dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Matury 2020 - GODZINY: o której i kiedy matura z matematyki, angielskiego i nie tylko?

Matura z geografii 2020 ROZSZERZONA - odpowiedzi, oficjalny arkusz CKE, zadania

Poniżej znajdziecie również oficjalny arkusz matury 2020 z geografii na poziomie rozszerzonymPytania z egzaminu udostępniane są najczęściej tuż po godzinie 14.00 na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W późniejszym terminie zostaną tam również opublikowane szczegółowe zasady oceniania oraz modelowe odpowiedzi z matury 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym.

Przypominamy, matura 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym odbyła się w piątek, 19 czerwca o godzinie 9.00. Uczniowie na napisanie egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu mieli 180 minut, czyli trzy godziny. Arkusz z tego egzaminu również zostanie udostępniony na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej po jego zakończeniu.

Matura poprawkowa 2020: data, terminy. Kiedy będą poprawkowe egzaminy maturalne? [CKE]

Uczniowie zobowiązani są do przyniesienia na maturę 2020 z geografii na poziomie rozszerzonym dowodu tożsamości i długopisu z czarnym tuszem. Zalecane jest jednak, żeby zabrać ze sobą minimum dwa dodatkowe długopisy zapasowe. Na salę egzaminacyjną zabronione jest wnoszenie urządzeń telekomunikacyjnych. Podczas testu nie można także z nich korzystać. Gdyby maturzysta w czasie matury użył telefonu komórkowego, jego test zostałby unieważniony.

Wielu uczniów, przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości, szuka także informacji na temat przecieków. Ostrzegamy wszystkich, którzy w sieci trafili na rzekome arkusze i odpowiedzi z matury 2020 z geografii. Nie jest możliwe, by podobne informacje pojawiły się w internecie przed prawdziwym testem. Jeśli nastąpiłby wyciek odpowiedzi i arkuszy z geografii z matury 2020, egzamin musiałby zostać powtórzony.

Matura 2020 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Wyniki matur zostaną ogłoszone we wtorek, 11 sierpnia. Pierwotnie data ta ustalona była na piątek, 3 lipca, jednak z powodu epidemii koronawirusa została ona zmieniona, podobnie jak  terminy matur 2020. Wyniki matur online będzie można sprawdzić pomiędzy godziną 8.00 a 10.00. Wtedy na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zostaną uruchomione specjalne dedykowane portale, na których, po zalogowaniu się, można sprawdzić wyniki swojej matury. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule:

Wyniki matur 2020: kiedy będą, gdzie sprawdzić i jak się zalogować? [ONLINE]

RadioZET.pl