Zamknij

Matura 2020 - ROZSZERZONA MATEMATYKA: ODPOWIEDZI i arkusz [ROZWIĄZANIA, 15.06]

15.06.2020 18:55
Matura 2020 - MATEMATYKA ROZSZERZONA: ODPOWIEDZI i arkusz ROZWIĄZANIA
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER / East News

Matura 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym i odpowiedzi do arkusza CKE to jedne z najczęściej wyszukiwanych haseł przez tegorocznych maturzystów tuż po zakończeniu egzaminu. Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do zadań opublikujemy w poniższym artykule. Sprawdźcie, jak Wam poszło na tegorocznej maturze rozszerzonej z matematyki.

Matura 2020: MATEMATYKA ROZSZERZONA - odpowiedzi i arkusze CKE z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziecie poniżej po zakończeniu egzaminu. Artykuł aktualizujemy na bieżąco.

Matura 2020 - MATEMATYKA POZIOM ROZSZERZONY: odpowiedzi, rozwiązania, arkusz CKE [15.06.2020]

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się w poniedziałek, 15 czerwca 2020 o godzinie 9.00 i trwał przez 180 minut. Poniżej opublikujemy oficjalny arkusz z matematyki rozszerzonej wraz z kartą odpowiedzi i przykładowymi rozwiązaniami. Po godzinie 14.00 uczniowie będą mogli przeanalizować zadania, które pojawiły się na maturze 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi i przykładowe rozwiązania zadań zostaną udostępnione poniżej.

Pozostałe arkusze maturalne można znaleźć w poniższych artykułach:

Matura 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym po języku angielskim jest jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów wśród egzaminu na tym poziomie. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy maturalne pisemne z dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, m.in. z biologii, chemii, geografii, historii i innych.

Matury 2020 - GODZINY: o której i kiedy matura z matematyki, angielskiego i nie tylko?

Matura z matematyki 2020 ROZSZERZONA - odpowiedzi, oficjalny arkusz CKE, rozwiązania

Poniżej znajdziecie również oficjalny arkusz matury 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonymZadania z egzaminu udostępniane są najczęściej tuż po godzinie 14.00 na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W późniejszym terminie zostaną tam również opublikowane szczegółowe zasady oceniania oraz modelowe odpowiedzi z matury 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Przypominamy, matura 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym odbyła się w poniedziałek, 15 czerwca o godzinie 9.00. Uczniowie na napisanie egzaminu dojrzałości z rozszerzonej matematyki mieli 180 minut, czyli trzy godziny. Tego samego dnia odbył się również egzamin maturalny z filozofii na poziomie podstawowym (tzw. "stara" matura) i rozszerzonym. Arkusze zostaną udostępnione na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura poprawkowa 2020: data, terminy. Kiedy będą poprawkowe egzaminy maturalne? [CKE]

Uczniowie zobowiązani są do przyniesienia na maturę 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym dowodu tożsamości i długopisu z czarnym tuszem. Zalecane jest jednak, żeby zabrać ze sobą minimum dwa dodatkowe długopisy zapasowe. Na salę egzaminacyjną zabronione jest wnoszenie urządzeń telekomunikacyjnych. Podczas testu nie można także z nich korzystać. Gdyby maturzysta w czasie matury użył telefonu komórkowego, jego test zostałby unieważniony.

Wielu uczniów, przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości, szuka także informacji na temat przecieków. Ostrzegamy wszystkich, którzy w sieci trafili na rzekome arkusze i odpowiedzi z matury 2020 z matematyki. Nie jest możliwe, by podobne informacje pojawiły się w internecie przed prawdziwym testem. Jeśli nastąpiłby wyciek odpowiedzi i arkuszy z matematyki z matury 2020, egzamin musiałby zostać powtórzony.

Matura 2020 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Wyniki matur zostaną ogłoszone we wtorek, 11 sierpnia. Pierwotnie data ta ustalona była na piątek, 3 lipca, jednak z powodu epidemii koronawirusa została ona zmieniona, podobnie jak terminy matur 2020. Wyniki matur online będzie można sprawdzić pomiędzy godziną 8.00 a 10.00. Wtedy na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zostaną uruchomione specjalne dedykowane portale, na których, po zalogowaniu się, można sprawdzić wyniki swojej matury. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w poniższym artykule:

Wyniki matur 2020: kiedy będą, gdzie sprawdzić i jak się zalogować? [ONLINE]

RadioZET.pl