Zamknij

Matura 2020 - MATEMATYKA: odpowiedzi, arkusz CKE, zadania, rozwiązania [POZIOM PODSTAWOWY 9.06.2020]

09.06.2020 18:00
Matura 2020 MATEMATYKA odpowiedzi arkusz CKE zadania rozwiazania POZIOM PODSTAWOWY 9 06 2020
fot. KRZYSZTOF KORCZAK/REPORTER/East News

Odpowiedzi z matury z matematyki 2020 zostały udostępnione w tym artykule.  Przypomnijmy, że test z tego przedmiotu na poziomie podstawowym odbył się 9 czerwca o godzinie 9:00 rano. Poniżej opublikujemy nieoficjalne odpowiedzi z matury z matematyki 2020 i arkusz CKE. Artykuł jest aktualizowany.

Matura z matematyki 2020 - ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE, zadania, rozwiązania zadań 9.06.2020. Jakie zadania z matematyki były w tym roku na maturze? Poniżej zamieściliśmy arkusz i odpowiedzi z matury z matematyki 2020.

Matura 2020 - ANGIELSKI: odpowiedzi i arkusz POZIOM PODSTAWOWY [ROZWIĄZANIA ZADAŃ]

Matura 2020 - ROZSZERZONA MATEMATYKA: ODPOWIEDZI i arkusz [ROZWIĄZANIA]

Matura 2020: MATEMATYKA - odpowiedzi, zadania, rozwiązania 9.06. [MATEMATYKA PODSTAWOWY]

Odpowiedzi z matury z matematyki 2020 na poziomie podstawowym udostępniliśmy po zakończeniu egzaminu. Możecie je sprawdzić w galerii poniżej: 

Przypomnijmy, że matura z matematyki odbyła się we wtorek, 9 czerwca. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00 rano i potrwał 170 minut. To drugi test, który w tym roku zdawali maturzyści. Przed nimi jeszcze m.in. egzamin z języka obcego, zaplanowany na 10 czerwca. Szczegółowy terminarz wszystkich matur można znaleźć w linku poniżej. 

Matury 2020 - GODZINY: o której i kiedy matura z polskiego, matematyki i nie tylko?

Matura 2020: MATEMATYKA - arkusz CKE i odpowiedzi, rozwiązania zadań 9.06. [MATEMATYKA PODSTAWOWA PODSTAWOWY]

Poniżej zamieściliśmy arkusz maturalny CKE z matematyki. Wszyscy uczniowie już wyjściu z sali mogli sprawdzić, które zadanie udało im się poprawnie rozwiązać, a także podliczyć, jaki procentowy wynik osiągnęli. 

W tym roku wyjątkowo – z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie – matura odbywa się w nieco zmienionej formie. Przede wszystkim zdecydowana większość uczniów nie przystąpi do matury ustnej. Wprowadzono także nowe zasady bezpieczeństwa na maturze 2020. W sali egzaminacyjnej uczniowie zostaną zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust. Pomiędzy ławkami mają być co najmniej półtorametrowe odstępy. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule poniżej.

Arkusz CKE z matury 2020 z MATEMATYKI znajduje się poniżej. 

Matura 2020 - ZASADY. Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa na maturze? [KORONAWIRUS]

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej. Ten warunek dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości (z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym). Wykluczone są z tego całkowicie rozszerzone przedmioty maturalne.

Matura 2020 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

Wyniki matur będą ogłaszane 11 sierpnia. Pierwotnie miał być to 3 lipca, ale ze względu na epidemię koronawirusa data została zmieniona. Wyniki matur online będziemy mogli sprawdzić pomiędzy godziną 8 a 10. Wtedy na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zostaną uruchomione portale na których, po zalogowaniu się, można sprawdzić wyniki swojej matury. Do tego są wymagane dane - login i hasło, które otrzymujemy w szkole.   

Matura 2020 - GEOGRAFIA: ODPOWIEDZI i arkusz poziom ROZSZERZONY [ROZWIĄZANIA, 19.06]

Wyniki matur 2020: kiedy będą, gdzie sprawdzić i jak się zalogować? [ONLINE]

Matura 2020 - POLSKI: odpowiedzi, arkusz CKE, rozwiązania zadań [POLSKI PODSTAWOWY 8.06.2020]

RadioZET.pl/PN